„Maria z przedmieścia” – Odcinek 70: Początek procesu

W 70. odcinku telenoweli „Maria z przedmieścia”: Soraya składa w sądzie fałszywe oświadczenia. Emisja 12 grudnia 2018 o godz. 16.00 w Czwórce.

Nando oznajmia rodzicom, że nie chce śpieszyć się ze ślubem z Alicią. Wpierw zamierza ukończyć naukę i znaleźć pracę, żeby ją utrzymać. Abelardo informuje Sorayę, że jej pasierbica nie zaszkodzi w jej sądzie. Nawet jeśli lekarze orzekną, że jest w pełni władz umysłowych, ona sama nie zgodzi się zeznawać. Soraya woli jednak dmuchać na zimne. Jest gotowa zapłacić każdą cenę za odzyskanie wolności.

Luis Fernando nie jest zadowolony z tak rychłego terminu rozpoczęcia procesu przeciwko Sorai. Alicia raduje się, gdy Esperanza zaczyna powoli odzyskiwać pamięć. María uświadamia Alicię, że nie musi rzucać oskarżeń pod adresem macochy. Wystarczy, że opowie jak było naprawdę, aby sędzia mógł wydać sprawiedliwy wyrok. Wyjaśnia jej, że od tego wyroku zależy, czy będzie mogła z nimi zamieszkać. Dziewczyna zgadza się zeznawać. Abelardo zdumiewa się widząc nazwisko Alda na liście świadków. Prosi go, żeby postarał się nie zaszkodzić ani Sorai.

Rozpoczyna się proces. Abelardo zabiega o usunięcie Esperanzy z sali sądowej. Luis Fernando wyjaśnia, że chciał przedstawić kobietę jako pierwszą ofiarę przemocy fizycznej, jakiej dopuściła się Soraya. Oskarżona zostaje wezwana do złożenia wyjaśnień. Kłamie, że kocha Alicię najbardziej na świecie oraz że udzieliła pomocy Esperanzie, gdy ta spadła ze schodów. Oświadcza również, że Nando ją osaczał, zaś owego fatalnego wieczoru ale nie był obecny w jej domu, zaś Alicia miała atak szaleństwa. Na koniec symuluje zmartwienie wiadomością o ślubie Nanda i Alicii. Luis Fernando wyjawia przed sądem, że Soraya upozorowała swoją śmierć. Oskarżona wykorzystuje ten fakt przeciwko niemu i zarzuca, że sam ją o to poprosił, gdyż chciał sobie ułożyć życie z Maríą.

Materiały novela.pl

„Maria z przedmieścia” (María la del barrio), telenowela, Meksyk, 1995; Reżyseria: Beatriz Sheridan, Marta Luna; Występują: Thalía, Fernando Colunga, Itatí Cantoral, Héctor Soberón, Ricardo Blume, Irán Eory, Osvaldo Benavides, Ludwika Paleta i inni; Strona: www.novela.pl/maria-z-przedmiescia.

[tabs tab1=”Maria z przedmieścia – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.