Oscary 2019: „Sny wędrownych ptaków”,„Roma” i „Madre” na krótkich listach

Kolumbijskie „Sny wędrownych ptaków”, meksykańska „Roma” oraz hiszpański krótki metraż „Madre” na krótkiej liście filmów z szansą na nominację do Oscarów.

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła tzw. krótkie listy z filmami branymi pod uwagę przy rozdzielaniu nominacji do Oscarów w dziewięciu kategoriach.

Do kolejnej rundy głosowania w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny przeszło dziewięć filmów z 87. Szansę na otrzymanie nominacji mają wciąż kolumbijskie „Sny wędrownych ptaków” w reżyserii Cira Guerry i Cristiny Gallego (w kinach od 18 stycznia) oraz meksykańska „Roma” Alfonsa Cuaróna (od 14 grudnia w kinach i na Netflixie). W tej samej puli znalazła się „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego.

Za 140 krótkich metrażów do kolejnego etapu awansowało dziesięć. Wśród nich nagrodzony Goyą hiszpański film Rodriga Sorogoyena „Madre” z Martą Nieto. Przed miesiącem reżyser zakończył zdjęcia do pełnometrażowego filmu będącego jego kontynuacją o tym samym tytule.

Ogłoszenie nominacji zapowiedziano na wtorek 22 stycznia. Listę wszystkich filmów z krótkich list można znaleźć na stronie oscars.orgTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.