„Loveling”: Portret brazylijskiej rodziny

Brazylijski Reżyser Gustavo Pizzi opowiada o przygotowaniach do filmu „Loveling” oraz o pracy z byłą żoną Kariną Teles, odtwórczynią roli głównej, i ich wspólnymi dziećmi.

Nahuel Pérez Biscayart: Argentyńczyk, który podbił Francję

Odnoszący triumfy we Francji argentyński aktor Nahuel Pérez Biscayart wciela się w postać artysty ilustratora w filmie Alberta Dupontela „Do zobaczenia w zaświatach”.

„Śnię w obcym języku”: Nasza tożsamość jest zapisana w języku

Perełka filmowa Festiwalu Kina Iberoamerykańskiego w Huelvie. Meksykańsko-holenderska produkcja pt. „Śnię w obcym języku”, która zachwyciła nawet wymagających lingwistów.

„Złote miasto”: Hiszpański western kreślony piórem Péreza-Revertego

Filmowa kronika zmagań hiszpańskich konwistadorów zmierzających do skąpanej w złocie krainy w reżyserii Agustína Díaza Yanesa oparta na opowiadaniu Artura Péreza-Revertego.

“Trudno powiedzieć żegnaj”: Pogodzenie z losem

Polska premiera nagrodzonego w Maladze filmu "Trudno powiedzieć żegnaj" z Nathalie Poza w roli głównej podczas 18. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

Subiektywnie: “Ciała”, Ciężar mojej brzydoty (18. Tydzień Kina Hiszpańskiego)

Po serii krótkich form, „Eat My Shit”, „Bath Time” czy też „Jamás me echarás de ti”, Eduardo Casanova nakręcił swój pełnometrażowy debiut - „Ciała”. Efektem jest film mocno osadzony w klimacie wspomnianych shortów - kino urzekające zarówno wysmakowaną formą, jak i swoją wymową. .

“Olbrzym”: Jon Garaño i Aitor Arregi wskrzeszają mit o baskijskim gigancie

Baskijski film Jona Garaña i Aitora Arregi o Olbrzymie z Alzo otrzymał Specjalną Nagrodę Jury 65. festiwalu w San Sebastian.

Subiektywnie: “Maus”, krótka historia o nienawiści

Hiszpańska mieszanka horroru i thrillera. Bada naturę ludzkiej nienawiści. Prezentowany na Splat!FilmFest film „Maus” to eksperyment, który wypełnia duchota i rosnące napięcie. I chociaż bywa miejscami bardzo niewdzięcznym seansem, ostatecznie to jeden z ciekawszych debiutów w kinie autorskim ostatnich lat.

„Zabić Jesúsa”: Proroczy sen Laury

Wyróżniony przez jury festiwalu w San Sebastian i najwyżej oceniony w plebiscycie publiczności debiutancki film Laury Mory Ortegi pt. „Zabić Jesúsa”.

“Aquarius”: Prawdziwe odbicie brazylijskiej kobiety

Sônia Braga odkrywa na nowo swoją brazylijską tożsamość poprzez rolę Clary w wielokrotnie nagradzanym filmie "Aquarius". W kinach od 30 czerwca.

Polecamy

Najnowsze wiadomości

error: