niedziela, 16 Cze 2019

“Trudno powiedzieć żegnaj”: Pogodzenie z losem

Polska premiera nagrodzonego w Maladze filmu "Trudno powiedzieć żegnaj" z Nathalie Poza w roli głównej podczas 18. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

Subiektywnie: “Ciała”, Ciężar mojej brzydoty (18. Tydzień Kina Hiszpańskiego)

Po serii krótkich form, „Eat My Shit”, „Bath Time” czy też „Jamás me echarás de ti”, Eduardo Casanova nakręcił swój pełnometrażowy debiut - „Ciała”. Efektem jest film mocno osadzony w klimacie wspomnianych shortów - kino urzekające zarówno wysmakowaną formą, jak i swoją wymową. .

“Olbrzym”: Jon Garaño i Aitor Arregi wskrzeszają mit o baskijskim gigancie

Baskijski film Jona Garaña i Aitora Arregi o Olbrzymie z Alzo otrzymał Specjalną Nagrodę Jury 65. festiwalu w San Sebastian.

Subiektywnie: “Maus”, krótka historia o nienawiści

Hiszpańska mieszanka horroru i thrillera. Bada naturę ludzkiej nienawiści. Prezentowany na Splat!FilmFest film „Maus” to eksperyment, który wypełnia duchota i rosnące napięcie. I chociaż bywa miejscami bardzo niewdzięcznym seansem, ostatecznie to jeden z ciekawszych debiutów w kinie autorskim ostatnich lat.

„Zabić Jesúsa”: Proroczy sen Laury

Wyróżniony przez jury festiwalu w San Sebastian i najwyżej oceniony w plebiscycie publiczności debiutancki film Laury Mory Ortegi pt. „Zabić Jesúsa”.

“Aquarius”: Prawdziwe odbicie brazylijskiej kobiety

Sônia Braga odkrywa na nowo swoją brazylijską tożsamość poprzez rolę Clary w wielokrotnie nagradzanym filmie "Aquarius". W kinach od 30 czerwca.

Ranking najbardziej kasowych filmów hiszpańskich 2016 roku

"Siedem minut po północy", "Villaviciosa de al lado" oraz "Cien años de perdón" na podium najlepiej oglądanych filmów hiszpańskich minionego roku.

Premiery filmów iberoamerykańskich w 2016 roku

Co najmniej dziesięć filmów z Argentyny, Chile, Hiszpanii, Kuby, Portugalii i Wenezueli, pokazywanych i nagradzanych m.in. na festiwalach w Maladze, Wenecji, Toronto czy wrocławskich Nowych Horyzontach trafi do repertuaru polskich kin w 2016 roku.

Podsumowanie roku 2015: Premiery filmów iberoamerykańskich

Zestawienie premier filmów iberoamerykańskich z 2015 roku.

Podsumowanie roku 2015: Premiery telenowel

Zestawienie telenowel emitowanych premierowo w polskiej telewizji w 2015 roku. Pośród nich znalazły się produkcje z Argentyny, Brazylii, Hiszpanii, Kolumbii i Meksyku.

Recenzja

Najnowsze wiadomości