HBO zapowiada hiszpańską antologię o życiu w czasie pandemii

Leticia Dolera, Rodrigo Sorogoyen, Paula Ortiz, Carlos Marqués-Marcet i Elena Martín współtworzą pięcioodcinkową antologię pod tytułem „En casa”.

Pięciu hiszpańskich reżyserów przygotuje pięć fikcyjnych historii z tym samym motywem przewodnim – kwarantanną. Każda ma trwać około piętnastu minut i przestawiać autorskie spojrzenie na relacje międzyludzkie w czasach pandemii koronawirusa. Wspólnie stworzą antologię krótkich metraży opatrzoną tytułem „En casa” (tłum. W domu).

Do udziału w projekcie zaangażowano piątkę utalentowanych hiszpańskich twórców. Każdy z nich ma na koncie choć jeden wielki sukces. Są nimi: Leticia Dolera – twórczyni filmu „Jak być normalną”, za który otrzymała nominację do nagrody Goya, oraz nagrodzonego w Cannes serialu „Idealne życie”; Rodrigo Sorogoyen – reżyser i scenarzysta obsypanych nagrodami filmów „Niech Bóg nam wybaczy” i „Królestwo” oraz nominowanego do Oscara krótkiego metrażu „Madre”; Paula Ortiz – autorka głośnej, filmowej adaptacji „Krwawych godów” Lorki; Carlos Marqués-Marcet – twórca nagradzanych filmów „10 000 km” oraz „Dni, które nadejdą” i Elena Martín – twórczyni szeroko prezentowanego krótkiego metrażu „Sok z arbuza”. Do ich dyspozycji oddano profesjonalny sprzęt (Filmmaker Kit) złożony z telefonu nowej generacji oraz dodatków, umożliwiających nakręcenie materiału wysokiej jakości w domowych warunkach. Mogą również swobodnie decydować o formie i treści przygotowanego dzieła, choć ich możliwości są bez wątpienia mocno ograniczone. Wnioskując po ich dotychczasowym dorobku, możemy spodziewać się pięciu zupełnie różnych historii.

„En casa” jest oryginalnym projektem HBO Europe realizowanym przez hiszpański oddział Warner Bros. W jego produkcję włączyła się także wytwórnia Caballo Films, której współwłaścicielem jest Rodrigo Sorogoyona. Premiera ma odbyć się już za kilka tygodni w 21 krajach, w tym w Polsce.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.