„Zielona granica” od 16 sierpnia w Netflixie

8-odcinkowy serial określany mianem amazońskiego noir „Zielona granica” w reżyserii Cira Guerry i Laury Mora zadebiutuje w piątek 16 sierpnia na platformie Netflix.

Ciro Guerra, twórca nominowanego do Oscara filmu „W objęciach węża”, oraz Laura Mora, autorka głośnego debiutu „Zabić Jesusa” jednoczą siły we wspólnym projekcie. Uznani reżysery firmują swoimi nazwiskami serial „Zielona granica” (oryg. Frontera verde) oparty na scenariuszu Jacques’a Toulemonde’a („Anna”, „Sny wędrownych ptaków”). To kolejna produkcja kolumbijskiej wytwórni Dynamo („Narcos”) realizowana na zlecenie Netflixa.

W rolach głównych Juana del Río (serial „La ley del corazón”) oraz Nelson Camayo („Dżungla”). W obsadzie znaleźli się aktorzy kojarzeni z wcześniejszych filmów Guerry. Są nimi Yauenkü Migue (amazoński przewodnik Manduca z „W objęciach węża”), Antonio Bolívar (szaman Karamakate z „W objęciach węża”) oraz Jhon Narváez (zuchwały Moisés, wspólnik głównego bohatera w „Snach wędrownych ptaków”).

Zarys fabuły: Głęboko w amazońskiej dżungli, na granicy Brazylii i Kolumbii, dochodzi do serii dziwnych zgonów. Sprawę badają młoda detektyw, Helena, oraz jej partner, wywodzący się z miejscowej ludności policjant o imieniu Reynaldo. Gdy okazuje się, że zwłoki pewnej podejrzanie młodej kobiety nie noszą oznak starzenia, staje się jasne, że te morderstwa wcale nie są największą z tajemnic, jakie kryje dżungla. Kolejnymi bohaterami serialu są przedstawiciele lokalnych plemion, Yua i Ushe, zwani „wiecznymi”. Ich wrogiem jest obcokrajowiec Joseph, który uważa, że mieszkańcy dżungli skrywają niezwykłą wiedzę. Losy postaci przecinają się, co prowadzi do do ujawnienia tajemnicy, która może zmienić przyszłość nie tylko ich samych, ale i całej ludzkości.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.