Pablo Larraín stawia pierwszy krok w Hollywood

Chilijski reżyser Pablo Larraín (“El club”) kręci w Paryżu film biograficzny o Jacqueline Kennedy pt. “Jackie” z Natalie Portman w roli głównej.

“Jackie” – taki tytuł nosi pierwszy hollywoodzki film chilijskiego reżysera Pabla Larraína. Twórca nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem filmu “El club” stanął za sterami wysokobudżetowej produkcji poświęconej Jacqueline Kennedy (w tej roli Natalie Portman), Pierwszej Damie Stanów Zjednoczonych, od momentu tragicznego zamachu na życie jej męża. Producentem obrazu jest Darren Aronofsky, zaś w obsadzie pojawiają się nazwiska Grety Gerwig, Petera Sarsgaarda i Johna Hurta. Aktualnie w Paryżu trwają zdjęcia do filmu, a jego światowa premiera zapowiedziana jest na 2017 rok.

Kilka miesięcy temu również w Paryżu Pablo Larraín zakończył zdjęcia do innego filmu biograficznego, o swoim rodaku, Pablu Nerudzie. W rolę nagrodzonego Noblem pisarza wcielił się Luis Gnecco, natomiast jego prześladowcę, Óscara Peluchonneau’a, zagrał Gael García Bernal (obaj panowie pracowali już ze sobą przy poprzednim dziele Larraína pt. “Nie”). Napisaniem scenariusza do “Nerudy” zajął się Guillermo Calderón (współautor filmu “El club”). Film będzie miał swoją premierę w przyszłym roku i być może pojawi się w sekcji konkursowej któregoś z europejskich festiwali.

Pierwsze zdjęcie z planu "Jackie". Natalie Portman jako żona Kennedy'ego (fot. Deadline)
Pierwsze zdjęcie z planu “Jackie”. Natalie Portman jako żona Kennedy’ego (fot. Deadline)


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.