Filmowe Tournée Nowe Horyzonty rusza w Polskę. W programie film Pabla Larraína „Ema” z Gaelem Garcíą Bernalem

Premierowe pokazy filmu Pabla Larraína „Ema” z Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcíą Bernalem podczas Filmowego Tournée Nowe Horyzonty.

Jak każdego roku o tej porze miłośnicy dobrego kina pakowaliby swoje walizki, rezerwowali miejsca w pociągach, autobusach czy samochodach zmierzających do Wrocławia i zapełniali kartki z kalendarza tytułami filmów, które zobaczą w klimatycznych salach kina Nowe Horyzonty w ramach międzynarodowego festiwalu. Niestety, wrocławskie święto kina, które w tym roku obchodzi jubileusz, wyjątkowo odbędzie się nie latem, lecz późną jesienią (między 5 a 15 listopada).

Organizatorzy MFF Nowe Horyzonty zadbali o to, by uprzyjemnić festiwalowiczom długie czekanie na tegoroczną edycję. W dniach 24 lipca – 2 sierpnia w kilkunastu kinach w całej Polsce odbędzie się Filmowe Tournée Nowe Horyzonty. W programie znalazły się trzy tytuły: najnowsze dzieło Chilijczyka Pabla Larraína „Ema”, przeniesiona na wielki przez katalońskiego twórcę Alberta Serrę sztuka „Liberté” oraz nagrodzona przez jury i publiczność poprzedniej edycji Nowych Horyzontów „Przynęta” firmowana nazwiskiem Marka Jenkina.

Z tego zestawienia gorąco polecamy „Emę”. Jej autorem jest Pablo Larraín, twórca nominowanego do Oscara filmu „Nie” oraz nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem „El club”. Była pokzywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji i zdecydowanie nie pozostawiła publiczności w stanie zobojętnienia. Balansujące na pograniczu sztuki i kiczu, dopracowane wizualnie i muzycznie z kilkoma zapadającymi w pamięć kwestiami, które nagradzano nawet oklaskami w trakcie seansu, dzieło Chilijczyka wciąż pozostaje trudne do sklasyfikowania. Tym samym doskonale wpisuje się w gusta spragnionej nowych doznań nowohoryzontowej publiczności. Na pierwszym planie magnetyczny duet stworzony przez debiutującą w głównej roli Marianę Di Girolamo oraz doświadczonego aktora, reżysera i producenta Gaela Garcíę Bernala. Ona wciela się w młodą i utalentowaną tancerkę, on w choreografa. Tworzą parę, którą łączy toksyczna relacja oraz burzliwa przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć.

Lista kin, w których odbędzie się Filmowe Tournée Nowe Horyzonty dostępna jest na stronie www.nowehoryzonty.plTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.