fot. Fabula

Jak każdego roku o tej porze miłośnicy dobrego kina pakowaliby swoje walizki, rezerwowali miejsca w pociągach, autobusach czy samochodach zmierzających do Wrocławia i zapełniali kartki z kalendarza tytułami filmów, które zobaczą w klimatycznych salach kina Nowe Horyzonty w ramach międzynarodowego festiwalu. Niestety, wrocławskie święto kina, które w tym roku obchodzi jubileusz, wyjątkowo odbędzie się nie latem, lecz późną jesienią (między 5 a 15 listopada).

Organizatorzy MFF Nowe Horyzonty zadbali o to, by uprzyjemnić festiwalowiczom długie czekanie na tegoroczną edycję. W dniach 24 lipca – 2 sierpnia w kilkunastu kinach w całej Polsce odbędzie się Filmowe Tournée Nowe Horyzonty. W programie znalazły się trzy tytuły: najnowsze dzieło Chilijczyka Pabla Larraína „Ema”, przeniesiona na wielki przez katalońskiego twórcę Alberta Serrę sztuka „Liberté” oraz nagrodzona przez jury i publiczność poprzedniej edycji Nowych Horyzontów „Przynęta” firmowana nazwiskiem Marka Jenkina.

Z tego zestawienia gorąco polecamy „Emę”. Jej autorem jest Pablo Larraín, twórca nominowanego do Oscara filmu „Nie” oraz nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem „El club”. Była pokzywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji i zdecydowanie nie pozostawiła publiczności w stanie zobojętnienia. Balansujące na pograniczu sztuki i kiczu, dopracowane wizualnie i muzycznie z kilkoma zapadającymi w pamięć kwestiami, które nagradzano nawet oklaskami w trakcie seansu, dzieło Chilijczyka wciąż pozostaje trudne do sklasyfikowania. Tym samym doskonale wpisuje się w gusta spragnionej nowych doznań nowohoryzontowej publiczności. Na pierwszym planie magnetyczny duet stworzony przez debiutującą w głównej roli Marianę Di Girolamo oraz doświadczonego aktora, reżysera i producenta Gaela Garcíę Bernala. Ona wciela się w młodą i utalentowaną tancerkę, on w choreografa. Tworzą parę, którą łączy toksyczna relacja oraz burzliwa przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć.

Lista kin, w których odbędzie się Filmowe Tournée Nowe Horyzonty dostępna jest na stronie www.nowehoryzonty.pl


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.