Latynoscy filmowcy kręcą filmy w czasie pandemii

„Homemade” – filmowa antologia krótkich metraży nakręconych podczas domowej kwarantanny przez reżyserów z całego świata od 30 czerwca w Netflixie.

Na wtorek 30 czerwca Netflix zapowiedział premierę „Homemade”, kolekcji krótkometrażowych filmów autorstwa cenionych twórców z całego świata. Wśród 17 historii znajdziemy także kilka wyreżyserowanych w krajach Ameryki Południowej oraz na Półwyspie Iberyjskich. Ich twórcami są filmowcy zaproszeni do udziału przez Pabla Larraína i jego brata Juana de Dios, właścicieli wytwórni Fabula, współprodukującej projekt. Wśród nich są Natalia Beristáin („No quiero dormir sola”), mieszkająca w Portugalii Rungano Nyoni („Nie jestem czarownicą”), Sebastián Lelio („Gloria”, „Fantastyczna dziewczyna”) oraz sam Pablo Larraín („Nie”, „El club”). Zmuszeni do pozostawania w domu wskutek epidemii COVID-19, filmowcy stworzyli osobiste, wzruszające historie o naszym wspólnym doświadczeniu życia w czasie kwarantanny.

Prezentowane historie powstały wyłącznie przy użyciu sprzętu znajdującego się w domach twórców w momencie zamykania się świata. Są to zarówno intymne pamiętniki codziennego życia filmowców, jak i krótkie fabuły w różnych gatunkach, które ukazują wpływ epidemii i związanego z nią dystansu społecznego na różne kraje i życie ludzi na całym świecie.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.