Neruda

Neruda, Chile 2016, reż. Pablo Larraín, występują: Luis Gnecco, Gael García Bernal, Mercedes Morán, Alfredo Castro, Pablo Derqui, Marcelo Alonso i inni

Tytuł oryginalny: Neruda
Kraj i rok produkcji: Chile, 2016
Czas trwania: 107 min
Data premiery: 11 sierpnia 2016 (świat)

Scenariusz: Guillermo Calderón
Reżyseria: Pablo Larraín
Obsada: Luis Gnecco, Gael García Bernal, Mercedes Morán, Alfredo Castro, Pablo Derqui, Marcelo Alonso i inni

Rok 1948. Zimna wojna dociera do Chile. W trakcie zgromadzenia parlamentarnego senator Pablo Neruda oskarża rząd o zdradę partii komunistycznej i zostaje odwołany przez prezydenta Gonzáleza Videlę. Prefekt policji śledczej Óscar Peluchonneau otrzymuje schwytania poety. Neruda podejmuje próbę ucieczki z kraju razem z żoną, malarką Delią del Carril, lecz oboje zostają zmuszeni do zaszycia się w kryjówce.

Zainspirowany dramatycznymi wydarzeniami ze swojego nowego życia jako uciekiniera Neruda komponuje “Pieśń powszechną”. Tymczasem w Europie rozprzestrzenia się legenda o poecie ściganym przez policję. Artyści, z Pablem Picassem na czele, błagają o jego uwolnienie. Jednakże Neruda dostrzega w walce ze swoim wrogiem szansę na stworzenie nowego siebie. Igra ze swoim adwersarzem, podsuwając mu trop, żeby uczynić łowy bardziej niebezpiecznymi i zaciętymi. Poprzez historię o poecie prześladowanym i jego nieprzejednanym przeciwniku kreuje siebie jako symbol wolności i legendę literacką.

[tabs tab1=”Zwiastun” tab2=”Galeria”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2][/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.