Natalia Oreiro w “Protocolo Celeste”

Kiedy w roku 1928 roku Urugwaj ubiegał się o organizację pierwszych Mistrzostw Świata w piłce nożnej, posłużono się mocnym argumentem

Kiedy w roku 1928 roku Urugwaj ubiegał się o organizację pierwszych Mistrzostw Świata w piłce nożnej, posłużono się mocnym argumentem o wypadającej na 1930 rok setnej rocznicy uzyskania niepodległości. Decyzję na korzyść tego niewielkiego państwa podjęto jednogłośnie. Wkrótce Urugwaj zapisał się na kartach Mundialu nie tylko jako organizator pierwszej imprezy tego typu, ale także jej zwycięzca.

W 2030 roku minie dokładnie sto lat od tamtego wydarzenia. Z tej okazji Urugwaj ponownie zgłosił swoją kandydaturę do przeprowadzenia Mistrzostw Świata w tym sporcie. Do promocji kraju zaangażowano m.in. znanych Urugwajczyków, aktorkę Natalię Oreiro i piłkarza Diego Forlana. Reżyser Martín Sastre (film “Miss Tacuarembó”), przy wsparciu finansowym Banco República, zrealizował film krótkometrażowy, opowiadający o tym jak para agentów próbuje odzyskać medal piłkarza Obdulia Vareli (przyznany w roku 1950, po zwycięstwie Urugwaju na Mundialu), który został skradziony ze Skarbnicy Narodowej. Kradzież medalu miała bezpośredni wpływ na bieg historii.

Pomimo nieskomplikowanej fabuły, sam film, zdaniem Internautów (Urugwajczyków) jest niezrozumiały. Źle poprowadzona narracja i leniwa gra aktorska to najczęściej padające komentarze. Docenione zostało jednak wykorzystanie najbardziej emblematycznych miejsc Urugwaju – Palacio Salvo w Montevideo, obraz “Zaprzysiężenie Trzydziestu Trzech Orientalczyków”, afisz mundialowy z 1930 roku, tango “La Cumparsita” czy wywołująca dreszcze melodia hymnu narodowego Urugwaju oraz profesjonalna realizacja.

[tabs tab1=”Protocolo Celeste”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Comments

  1. Głupkowate to jakieś,fantastyka jest przesadzona tylko Natalia wygląda przepięknie:-)

  2. nie wiem co o tym sądzić,jakieś wariactwo

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.