Meksykańscy dziennikarze po raz 43. wyróżnili ludzi kina za bardzo dobrą reżyserię, oryginalny scenariusz, czy wybitne kreacje aktorskie. Podczas wczorajszej gali wręczenia nagród, poprzedzonej czerwonym dywanem, przyznano 18 nagród Diosas de Plata.

Eugenio Derbez został wyróżniony statuetką za najlepszy debiut reżyserski. Jego film “Instrukcji nie załączono” (dostępny u nas na DVD) nie tylko bił rekordy kasowe w Meksyku, ale także zebrał pozytywne oceny wśród krytyków. Teraz triumfuje w Stanach Zjednoczonych i już tydzień po premierze został okrzyknięty najpopularniejszym filmem hiszpańskojęzycznym od czasów “Labiryntu Fauna”.

Nagrodę dla najlepszego reżysera otrzymał Amat Escalante za “Heli”, dość surowej historii o przemocy widzianej oczami dzieci. Najlepszą aktorką wybrano Polkę, Ludwikę Paletę za rolę w filmie “No sé si cortarme las venas o dejármelas largas”. Po odebraniu statuetki Ludwika pochwaliła meksykański przemysł filmowy, który jej zdaniem uległ znacznej poprawie. “Coraz więcej naszych rodaków wybiera się do kina na nasze filmy. Dają nam swój kredyt zaufania” – powiedziała.

Najlepszym aktorem uznano Sebastiana Zuritę. Meksykanin zagrał w ubiegłym roku główną rolę młodego patrioty, który oddał swoje życie za ojczyznę w fimie “Ciudadano Buelna”. Najlepszym filmem 2013 roku wybrano “Los insólitos peces gato”, napisanym i wyreżyserowanym przez Claudię Sainte-Luce. Marco Antonio Muñiz, Enriqueta “Queta” Lavat i Pedro Weber otrzymali specjalne nagrody za całokształt artystyczny.

[tabs tab1=”Galeria”]

[tab id=1]

[/tab]

[/tabs]


4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.