Pedro Almodóvar kręci film z Tildą Swinton

Hiszpański reżyser Pedro Almodóvar zaprosił Tildę Swinton do współpracy nad filmem krótkometrażowym opartym na monodramie „Głos ludzki” z 1930 roku.

Monodramat Jeana Cocteau „Głos ludzki” ponownie zainspirował Pedra Almodóvara. Wielokrotnie wystawiana na deskach teatru sztuka z jedną bohaterką, kobietą, prowadzącą telefoniczny dialog z kochankiem, w przeszłości towarzyszyła hiszpańskiemu reżyserowi na etapie pisania scenariusza do „Prawa pożądania” oraz „Kobiet na skraju załamania nerwowego”. Oba odniosły wielki sukces i przyniosły sławę zarówno jego twórcy, jak i występującym aktorom.

W miniony czwartek Almodóvar rozpoczął zdjęcia do „La voz humana” – krótkometrażowego filmu, będącego wolną adaptacją dzieła Cocteau, stworzonego z myślą o Tildzie Swinton. Brytyjska aktorka, wcielająca się w główną (i jedyną) rolę, jest zaangażowana w powstanie projektu od samego początku. „Tilda jest tak otwartą i inteligentną osobą, jak sobie wyobrażałem. W trakcie prób doskonale się rozumieliśmy” – zachwalał Almodóvar. Zdjęcia do filmu miały rozpocząć się w kwietniu, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany. Także teraz, gdy słupki zachorowań w Hiszpanii znów poszybowały w górę, ekipa pracuje w szczególnych warunkach i w niepewności, czy zdjęcia z dnia na dzień nie zostaną przerwane.

„La voz humana” będzie pierwszym anglojęzycznym dziełem w dorobku Almodóvara. Kilka lat temu reżyser planował odważyć się na ten śmiały krok, gdy tworzył „Julietę”, opartą na opowiadaniach Alice Munro. Mówiło się, że tytułową rolę powierzy rozchwytywanej aktorce Meryl Streep. Ostatecznie zdecydował się osadzić historię w Hiszpanii – w ukochanym Madrycie, w którym mieszka, oraz malowniczych zakątkach Andaluzji, Galicji, Kastylii La Manchy oraz Aragonii. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, w przyszłym roku Almodóvar nakręci film „Mujeres paralelas” z Penélope Cruz, którego scenariusz ukończył w trzy miesiące, w trakcie kwarantanny. W planach reżysera jest również adaptacja pięciu z 43 opowiadań z powieści „Instrukcja dla pań sprzątających” Lucii Berlin z międzynarodową obsadą i w języku angielskim. Krótki metraż z Tildą Swinton ma być swego rodzaju „rozgrzewką” przed tym ambitnym projektem.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.