Carla Estrada produkuje serial “Sivia Pinal… frente a ti”

W studio Televisy powstają zdjęcia do serialu Carli Estrady o meksykańskiej divie Silvii Pinal z udziałem Itatí Cantoral.

Trudno uwierzyć, że projekt stworzenia serialu poświęconego Silvii Pinal, meksykańskiej divie, gwiazdy kina i telewizji, związanej niemal od pięćdziesięciu lat z Televisą, autorstwa Carli Estrady, producentki głośnych telenowel Televisy tj. “Cristina” czy “Prawdziwa miłość”, zostanie wystawiony na tak ciężką próbę.

Jeszcze w pierwszym kwartale tego roku Estrada obwieściła rozpoczęcie zdjęć i ogłosiła nazwisko odtwórczyni głównej roli, Itatí Cantoral (“Wdowa w bieli”). Pod koniec marca przedstawiła cztery dodatkowe aktorki, wybrane drogą castingu, do odegrania Silvii z czasów dzieciństwa i młodości. W kwietniu do projektu zaczęli dołączać kolejni aktorzy, w tym Ernesto D’Alessio (“Pod jednym księżycem”) i Julian Gil (“Eva Luna”), a w maju miał paść pierwszy klaps. Kilka dni przed tym momentem Televisa zawiesiła produkcję, aby udzielić pierwszeństwa innym projektom. Nieoficjalna wersja podaje, że przyczyną były zbyt wysokie koszty realizacji. Zarówno producentce, jaki i samej Silvii Pinal, choć próbującej trzymać się na dystans, to jednak mocno zaangażowanej w powodzenie projektu, obiecano, że studio w San Ángel będzie wole od listopada. Chociaż obie zdawały się w to wątpić, słowa dotrzymano.

We wtorek 21 listopada ekipa serialu “Silvia Pinal… frente a ti” zebrała się na planie zdjęciowym, gdzie po tradycyjnej mszy i konferencji prasowej, przystąpiono do pracy. Carla Estrada wyjaśniła, że kilkumiesięczny okres przerwy został spożytkowany na dopracowanie scenariusza, nad którym czuwa Adriana Lorenzo, oraz doprecyzowanie zamierzonych celów. Historia Pinal obejmie niemal całe jej dotychczasowe życie, od momentu narodzin do roku 2000. “Pokażemy czasy, w których kobiety miały zamknięte drzwi [do świata kina], jak to się zmieniało oraz jak ta kobieta miała odwagę sięgnąć po więcej, a przy tym pozostać sobą” – powiedziała producentka.

W obsadzie znalazł się miszmasz aktorów, kojarzonych z Televisą oraz dotąd z nią niezwiązanych. Wspomniany wcześniej Ernesto D’Alessio wcieli się w postać Ernesta Alonsa, aktora i producenta telewizyjnego, prywatnie wieloletniego przyjaciela i powiernika Silvii, zaś Julián Gil zagra Gustava Alatriste, męża aktorki i producenta, który sfinansował “Viridianę” i “Anioła zagłady”, niezapomniane filmy Luisa Buñuela z udziałem Silvii, które rozsławiły jej nazwisko. Zagwarantowany udział mają także Arath de la Torre, Ernesto Laguardia, Tulio Hernández, Harry Geithner, Eleazar Gómez, Plutarco Haza, Leticia Perdigón czy Gaby Rivero. Scenariusz jest rozpisany na 21 odcinków. Data premiery nie jest jeszcze znana.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.