“W objęciach węża” od 13 listopada w kinach

Zwycięzca Konkursu Głównego WMA Film Festiwal i nagrodzony na festiwalu w Cannes film Ciro Guerry pt. “W objęciach węża” od 13 listopada w kinach.

13 listopada do kin trafi film kolumbijskiego reżysera Ciro Guerry pt. “W objęciach węża” (oryg. “El abrazo de la serpiente”). Utrzymany w odcieniach czerni i bieli obraz Amazonii, której tajniki próbują zgłębić dwaj europejscy naukowcy, został nagrodzony Grand Prix Art Cinema na tegorocznym festiwalu w Cannes oraz zwyciężył drugą edycję olsztyńskiego festiwalu filmowego WAMA. Jest także kolumbijskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Amazoński szaman Karamate to ostatni Mohikanin swego ludu. Tylko on zna tajemnicę Yakruny – rośliny, która jest remedium na wszystkie choroby człowieka. To cel poszukiwań dwóch białych naukowców, którym szaman towarzyszy przez 40 lat. Ich podróż powoli zamienia się w pełną tajemnic wyprawę do jądra ciemności. Film pokazuje fantasmagoryczną podróż zarówno w głąb Amazonii, jak i samego siebie. Obserwujemy świat intuicji, w którym przypadek, szaleństwo i magia odgrywają równorzędne role.

Opracowano na podstawie materiałów dystrybutora Against Gravity

[tabs tab1=”W objęciach węża – Zwiastun”]
[tab id=1][jwplayer player=”4″ mediaid=”26060″][/tab]
[/tabs]


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.