Międzynarodowa Akademia Sztuki Telewizyjnej i Nauki ogłosiła nominacje do międzynarodowych nagród Emmy. Wśród nominowanych znalazły się produkcje i aktorzy z Argentyny, Brazylii, Kolumbii i Meksyku. Gala rozdania nagród odbędzie się 23 listopada w Nowym Jorku.

W tym roku o miano najlepszej telenoweli powalczy 203-odcinkowa produkcja Rede Globo pt. „Império”, która biła rekordy popularności w Rio de Janeiro i São Paulo. Ostatnie odcinki osiągały odpowiednio wyniki na poziomie 71% i 71% SHR (wg danych TV Foco). W tej samej kategorii znalazła się (oparta na argentyńskim formacie) hiszpańska telenowela „Ciega a citas”, portugalska „Mulheres” oraz angolska „Jikulumessu”. Szanse na kolejne zwycięstwo brazylijskiej propozycji są o tyle znaczące, że w historii tej kategorii, produkcje Globo były niejednokrotnie doceniane, przez ostatnie lata aż trzy razy z rzędu – „O Astro”, „Lado a lado” i „Joia rara”.

O tytuł najlepszego aktora powalczy Brazylijczyk Emilio de Mello, nominowany za główną rolę w serialu „Psi”. Jego konkurentami są Brytyjczyk Rafe Spall (za „Black mirror white christmas”), Turek Engin Akyurek (za Kara para aşk) i Holender Maarten Heijmans (za „Ramses”). W gronie nominowanych aktorek znalazły się Brazylijka Fernanda Montenegro (za „Doce de mãe”), Norweżka Anneke von der Lippe (za „Øyevitne”) oraz Brytyjka Sheridan Smith (za „Cilla”).

Listę seriali komediowych nominowanych do Emmy kompletuje pięć tytułów: „Doce de mãe” (wyprodukowana przez Rede Globo), „Familia en venta” (prod. kolumbijska pod szyldem FOX Telecolombia, z udziałem Christiana Meiera i Angie Cepedy), „Sensitive” (prod. kanadyjska), „Fais pas ci, fais pas ça” (prod. francuska) i „Puppet nation” (prod. RPA). W kategorii serialów dramatycznych znalazła się, wspomniana już wcześniej, brazylijska produkcja HBO pt. „Psi”, brytyjska „My mad fat diary”, francuska „Engrenages” oraz japońska „MOZU”.

W spisie nominowanych można znaleźć także argentyński serial unitario pt. „La celebración” (Underground Producciones) oraz meksykański film dokumentalny „Antes de que nos olviden” (HBO México), wyreżyserowany przez Matíasa Gueilburta, podejmujący w sposób dosadny temat przemytu narkotyków i szukający przyczyny eskalacji przemocy do niewyobrażalnych rozmiarów.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.