„Akacjowa 38” – Odcinek 22: Szaleństwo Celii

W 22. odcinku telenoweli „Akacjowa 38”: Celia ma kolejne uronienia. Guadalupe pomaga Pablowi. Emisja 7 lutego 2023 o godz. 18.45 w TVP2.

Ernesto próbuje skrzywdzić Trini. Na szczęście pojawienie się Fabiany krzyżuje jego szyki. Manuela dowiaduje się od matki, że Pablo został zatrzymany. Guadalupe jest gotowa postawić na szali własną wolność, żeby pomóc synowi. Manuela nie przybywa na umówione spotkanie z Germanem. Rozczarowany lekarz wraca do domu.

María Luisa wypytuje macochę o Ernesta. Leonor zauważa zniknięcie maszynopisu z jej opowiadaniem. Podejrzewa matkę, a gdy ta się wypiera, rzuca podejrzenia na Claudia. Cayetana wspomina Felipe o incydencie w kawiarni. Insynuuje, że Celia zaczyna popadać w obłęd. Rita donosi Cayetanie o tym, co robił jej mąż. Otrzymuje od niej kolejne, tym razem płatne zlecenie. Mam ją informować o wszystkim, co dzieje się na stryszku u służących.

Guadalupe zdobywa adres komisariatu, na którym przetrzymywany jest Pablo. Felipe domyśla się, że żona coś przed nim ukrywa. Nakazuje Herminie ją obserwować i o wszystkim mu donosić. Servando naprawia maszynę do pisania Leonor, czym sprawia dziewczynie wielką radość. Casilda namawia ją do rozwijania swojego talentu. Proponuje, żeby pisała je na stryszku, aby nie złościć matki.

Manuela postanawia poprosić Germama o pomoc w uwolnieniu Pabla. Podczas spaceru Claudio przyznaje się Leonor, że wykradł jej opowiadanie. Oznajmia, że z powodzeniem sprzedał je do gazety i wręcza dziewczynie kopertę z honorarium. Leonor nie jest do końca zadowolona z takiego obrotu sprawy. Chciałaby podpisywać teksty własnym nazwiskiem, a nie pseudonimem, jak podpowiada jej Claudio. Don Ramón wpada na pomysł, jak pomóc rzekomemu szwagrowi. Mógłby wyjechać na Kubę i doglądać jego interesów. Celia ma kolejny atak szaleństwa. Guadalupe odwraca uwagę strażnika i pomaga Pablowi uciec.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów dystrybutora.
Więcej informacji na stronie www.novela.pl/akacjowa-38


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.