"Krawcowa z Madrytu" od 13 marca w Jedynce | novela.pl

“Krawcowa z Madrytu” od 13 marca w Jedynce

novela.pl 7 marca 2018 5

Adaptacja telewizyjna powieści Maríi Dueñas “Krawcowa z Madrytu” z Adrianą Ugarte od 13 marca w TVP 1

“Krawcowa z Madrytu” od 13 marca w Jedynce

We wtorek 13 marca telewizyjna Jedynka wyemituje pierwszy odcinek głośnego hiszpańskiego serialu „Krawcowa z Madrytu” , opartego na kanwie powieści Maríi Dueñas o tym samym tytule. W roli głównej Adriana Ugarte, wybrana przez Almodóvara na odtwórczynię głównej roli w filmie „Julieta”. W rolach drugoplanowych m.in. Raúl Árevalo (“Stare grzechy mają długie cienie”) i Rubén Cortada (serial „El Príncipe – dzielnica zła”). Emisja kolejnych odcinkówe we wtorki ok. godz. 22:30

Lata 30. XX wieku. Sira Quiroga jest młodą krawcową obdarzoną dużym talentem. W przededniu wybuchu hiszpańskiej wojny domowej wyjeżdża ona z Madrytu. Wraz z ukochanym udaje się do Maroka, mając nadzieję na rozpoczęcie tam lepszego życia. Niestety, bardzo szybko rozczarowuje się do swojego kochanka. Mężczyzna znika bez śladu zaraz po przybyciu do nowego miejsca, zostawiając kobietę samą na obcej ziemi. Sytuacja Siry jest dramatyczna. W końcu, po licznych perypetiach młoda kobieta decyduje się wrócić do ojczyzny. W Madrycie otwiera wytworne atelier mody damskiej. Sytuacja polityczna nadal jest jednak bardzo trudna, nie tylko w Hiszpanii, ale i w całej Europie, stojącej u progu II wojny światowej. Wkrótce losy Siry zaczynają się splatać z życiem nietuzinkowych postaci, takich jak były frankistowski minister, jego ekscentryczna kochanka, szef brytyjskiego wywiadu. Za ich namową Sira podejmie się ryzykownej misji.

Dla widzów serialu przygotowaliśmy stronę www.novela.pl/krawcowa-z-madrytu/ Zachęcamy również do śledzenia Facebooka.

Materiały TVP

5 komentarzy »

 1. Izulka 10 marca 2018 o 19:33 - Reply

  Nareszcie! Czekałam od kilku miesięcy na premierę :) Szkoda że poleci kosztem “Uwięzionych” :(

 2. Sofia 10 marca 2018 o 19:24 - Reply

  Takie jest tłumaczenie tytułu oryginalnego – “El tiempo entre costuras”. Jednak w Polsce książka ukazała się nakładem wydawnictwa Muza pod tytułem “Krawcowa z Madrytu”. Sprawdź to w internecie, przekonaj się, że jesteś w błędzie i nie wypisuj bzdur.

 3. Ja 10 marca 2018 o 11:05 - Reply

  Nie, tytul ksiazki to wciaz “Czas miedzy szwami”.

 4. Ja 7 marca 2018 o 23:22 - Reply

  Nie Krawcowa z Madrytu, ale “Czas miedzy szwami” jest tytulem powiesci

  • novela.pl 8 marca 2018 o 11:24 - Reply

   Nie. Powieść Maríi Dueñas ukazała się na polskim rynku pod tytułem “Krawcowa w Madrytu”.

Komentarze »


X