“Krawcowa z Madrytu” od 13 marca w Jedynce

Adaptacja telewizyjna powieści Maríi Dueñas “Krawcowa z Madrytu” z Adrianą Ugarte od 13 marca w TVP 1 .

We wtorek 13 marca telewizyjna Jedynka wyemituje pierwszy odcinek głośnego hiszpańskiego serialu „Krawcowa z Madrytu” , opartego na kanwie powieści Maríi Dueñas o tym samym tytule. W roli głównej Adriana Ugarte, wybrana przez Almodóvara na odtwórczynię głównej roli w filmie „Julieta”. W rolach drugoplanowych m.in. Raúl Árevalo (“Stare grzechy mają długie cienie”) i Rubén Cortada (serial „El Príncipe – dzielnica zła”). Emisja kolejnych odcinkówe we wtorki ok. godz. 22:30

Lata 30. XX wieku. Sira Quiroga jest młodą krawcową obdarzoną dużym talentem. W przededniu wybuchu hiszpańskiej wojny domowej wyjeżdża ona z Madrytu. Wraz z ukochanym udaje się do Maroka, mając nadzieję na rozpoczęcie tam lepszego życia. Niestety, bardzo szybko rozczarowuje się do swojego kochanka. Mężczyzna znika bez śladu zaraz po przybyciu do nowego miejsca, zostawiając kobietę samą na obcej ziemi. Sytuacja Siry jest dramatyczna. W końcu, po licznych perypetiach młoda kobieta decyduje się wrócić do ojczyzny. W Madrycie otwiera wytworne atelier mody damskiej. Sytuacja polityczna nadal jest jednak bardzo trudna, nie tylko w Hiszpanii, ale i w całej Europie, stojącej u progu II wojny światowej. Wkrótce losy Siry zaczynają się splatać z życiem nietuzinkowych postaci, takich jak były frankistowski minister, jego ekscentryczna kochanka, szef brytyjskiego wywiadu. Za ich namową Sira podejmie się ryzykownej misji.

Dla widzów serialu przygotowaliśmy stronę www.novela.pl/krawcowa-z-madrytu/ Zachęcamy również do śledzenia Facebooka.

Materiały TVP

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Comments

  1. Nareszcie! Czekałam od kilku miesięcy na premierę :) Szkoda że poleci kosztem “Uwięzionych” :(

  2. Takie jest tłumaczenie tytułu oryginalnego – “El tiempo entre costuras”. Jednak w Polsce książka ukazała się nakładem wydawnictwa Muza pod tytułem “Krawcowa z Madrytu”. Sprawdź to w internecie, przekonaj się, że jesteś w błędzie i nie wypisuj bzdur.

  3. Nie, tytul ksiazki to wciaz “Czas miedzy szwami”.

  4. Nie Krawcowa z Madrytu, ale “Czas miedzy szwami” jest tytulem powiesci

    1. Nie. Powieść Maríi Dueñas ukazała się na polskim rynku pod tytułem “Krawcowa w Madrytu”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.