“Gorzkie mleko” w TVP Kultura

W piątkowy wieczór TVP Kultura pokaże film “Gorzkie mleko” (oryg. “La teta asustada”) w reżyserii Claudii Llosy. Obraz został nagrodzony

W piątkowy wieczór TVP Kultura pokaże film “Gorzkie mleko” (oryg. “La teta asustada”) w reżyserii Claudii Llosy. Obraz został nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na Festiwalu Filmowym w Berlinie oraz Nagrodą Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej, a także ośmioma innymi statuetkami na festiwalach w Guadalajarze, Hawanie czy Limie. W roku 2010 znalazł się pośród filmów nominowanych do prestiżowych nagród Goya w kategorii “Najlepszy film iberoamerykański”.

Bohaterką filmu jest młoda Indianka o imieniu Fausta. Jej życie upływa w smutku i lęku, przekazanymi jej przez matkę. Kobieta została przed laty zgwałcona przez peruwiańskich partyzantów, a wydarzenie to na zawsze położyło się cieniem na jej życiu oraz na życiu zrodzonej z aktu przemocy córki. Gdy nieszczęśliwa matka umiera niespodziewanie, przerażona Fausta musi samotnie stawić czoła życiu. Pierwszym wyzwaniem jest zorganizowanie pochówku matki w jej rodzinnej wiosce. Aby zdobyć pieniądze, prosta dziewczyna zatrudnia się jako pokojówka w rezydencji zblazowanej arystokratki. Zaczyna rodzić się w niej potrzeba odrzucenia swego tragicznego dziedzictwa.

Emisja 19 grudnia o godz. 20:20 na kanale TVP Kultura.

[tabs tab1=”Gorzkie mleko – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]



Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.