“Anioł śmierci” w niedzielę 26 listopada w TVP 2

Argentyński kandydat do Oscarów “Anioł śmierci” w reżyserii Lucíi Puenzo z Àlexem Brendemühlem i Natalią Oreiro w niedzielę 26 listopada o 21:55 w TVP 2 .

W 1962 roku argentyńska rodzina z dwójką dzieci, jadąca objąć w spadku po zmarłej krewnej piękny hotel nad jeziorem, spotyka na swej drodze przystojnego, kulturalnego Niemca. Nieznajomy z łatwością nawiązuje z nimi kontakt, wkupując się bez trudu w łaski czwórki bohaterów i stając się niebawem pierwszym, nie sprawiającym kłopotów gościem pensjonatu. Mężczyzna obdarza szczególnym zainteresowaniem nastoletnią córkę poznanego małżeństwa, mającą problemy ze zbyt niskim wzrostem. Przedstawiając się jako specjalista od genetyki, oferuje swoją pomoc. Tak, z pozoru niewinnie, rozpoczyna się mrożące krew w żyłach spotkanie z potworem. Tajemniczym gościem okazuje się bowiem nie kto inny, ale osławiony Anioł Śmierci Josef Mengele jeden z najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy wojennych.

Czwarty pełnometrażowy film Lucíi Puenzo (“XXY”) jest jednocześnie adaptacją jej noweli o tym samym tytule. Miał światową premierę na festiwalu w Cannes, gdzie był pokazywany w sekcji Un Certain Regard. Obiegł dziesiątki festiwali na całym świecie, w tym w Hawanie, Limie, Montrealu i San Sebastian. Otrzymał 7 Srebrnych Kondorów (nagród argentyńskich dziennikarzy) oraz 10 nagród Sur (argentyńskich Oscarów). Zgarnął również Goyę dla najlepszego filmu iberoamerykańskiego oraz nagrodę Platino dla najlepszej koprodukcji iberoamerykańskiej. Był dystrybuowany w kinach w 25 krajach na całym świecie m.in. w Brazylii, Izraelu, Korei Południowej, Norwegii, Polsce, Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii.

Niedzielny seans w Dwójce obejrzało 532 tys. osób (dając stacji 4,79% udziałów w rynku).

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Comments

  1. Na bank dzisiaj oglądam ten film bo widzę po opisie że warto a przypominam sobie że podobny wątek jak z tą dziewczynką która jest za niska jak na swój wiek i nazistą był w serialu “Internat” tylko tam chodziło trochę o coś innego że siostra Marcosa Paula była bardzo podobna do zmarłej córki nazisty Wullfa – Evy Wullf.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.