„W pułapce miłości” – Odcinek 2: Rodzina Maríi próbuje wrócić do Hiszpanii

W 2. odcinku serialu „W pułapce miłości”: María, Rashid i ich córka Sara zostają uwięzieni w Afganistanie. Emisja 9 grudnia o godz. 20:25 w TVP 1 .

Po czterech miesiącach znajomości María i 10 lat starszy od niej Afgańczyk Rashid wzięli ślub. Z pozoru zwyczajny wyjazd w odwiedziny do krewnych Rashida okazał się pułapką. María, Rashid i ich córka Sara zostają praktycznie uwięzieni w Afganistanie i nie mogą wrócić do Hiszpanii. Po przejęciu władzy przez talibów, sytuacja w kraju robi się coraz bardziej niebezpieczna. Lotnisko w Kabulu zostało zamknięte. Rashid próbuje uspokoić przerażoną żonę, że wszystko się ułoży, ale María boi się ryzykować życie dziecka i nie chce ani chwili dłużej zostać z Sarą w tych warunkach.

Rashid obiecuje żonie, że niedługo wylądują bezpiecznie w Madrycie. Planuje przedostać się do Pakistanu. Do granicy ma zawieźć ich jego brat Safik, a stamtąd pojadą autobusem do Islamabadu. Okazuje się jednak, że były kolejne zamachy i zamknięto granicę afgańsko-pakistańską. Rashid decyduje się na 500 dolarów łapówki, ale zostaje oszukany. Rodzina traci wszystkie pieniądze, bagaż i paszporty.

María, jej mąż i mała Sara znajdują schronienie u krewnych Rashida na wsi. Młoda Europejka nie umie się odnaleźć w zupełnie obcej dla niej rzeczywistości – nie chce przyjąć narzucanych jej praw szariatu, jawnie buntuje się i jest oskarżana o obrazę proroka. Rodzina próbuje wyrwać się z tego piekła. María przez telefon prosi swoją siostrę o przesłanie dokumentów z Hiszpanii.

Emisja 9 grudnia o godz. 20:25 w TVP 1 / Materiały TVP

„W pułapce miłości” (Un burka por amor), serial, Hiszpania 2009; Reżyseria: Manuel Estudillo; Występują: Olivia Molina, Rafael Rojas, Pepé Sancho, Anna Allen, Isabel Ampudia;
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.