„Cienie Calendy” – Odcinek 5

Sara spędza noc zamknięta w niewielkim pomieszczeniu. Znalazła się tam wbrew własnej woli. Ktoś próbował ukarać ją za to, że

Sara spędza noc zamknięta w niewielkim pomieszczeniu. Znalazła się tam wbrew własnej woli. Ktoś próbował ukarać ją za to, że krążyła wokół rezerwatu, do którego doprowadził ją lokalizator. Kobieta przez całą noc zadręcza się pytaniami o to, dlaczego ktoś postawił ogrodzenie wokół rezerwatu, w samym środku lasu oraz co tak ważnego znajduje się wewnątrz. Zaskoczenie sędzi jest tym większe, gdy nazajutrz zostaje wypuszczona na wolność przez samą burmistrz Calendy.

Nieznany sprawca zabrudził krwią mury w mieście i na wszystkich namalował ten sam symbol. Mieszkańcy podejrzewają, że ma to coś wspólnego ze zbliżającą się pełnią Księżyca. Co więcej, są przekonani, że nie chodzi o zwykły akt wandalizmu. Śmierć Davida otworzyła stare rany i przywołała pamięć o zapomnianych legendach.

Tomás przygotowuje się przed nocą z pełnią Księżyca, podczas której przeobrazi się w wilkołaka. Jak podaje legenda likantropy żyją życiem wiecznym. Jeśli zatem stanie się jednym z nich, jego choroba zniknie. Teraz, gdy wie, gdzie znajduje się kamień z ksiąg, musi jedynie postępować zgodnie ze wskazówkami, aby dokonała się przemiana. Przed wyprawą do lasu, nagrywa pożegnanie dla matki, na wypadek gdyby coś poszło nie tak.

Materiały novela.pl / Fot. Antena 3

Emisja 30 października o godz. 19:10 w AXN White.

“Cienie Calendy” (Luna, el misterio de Calenda), serial, Hiszpania 2012-2013; Reżyseria: Laura Belloso, David Bermejo; Występują: Belén Rueda, Lucía Guerrero, Álvaro Cervantes, Fran Perea, Olivia Molina, Macarena García, Daniel Grao, Leonardo Sbaraglia.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.