Sara spędza noc zamknięta w niewielkim pomieszczeniu. Znalazła się tam wbrew własnej woli. Ktoś próbował ukarać ją za to, że krążyła wokół rezerwatu, do którego doprowadził ją lokalizator. Kobieta przez całą noc zadręcza się pytaniami o to, dlaczego ktoś postawił ogrodzenie wokół rezerwatu, w samym środku lasu oraz co tak ważnego znajduje się wewnątrz. Zaskoczenie sędzi jest tym większe, gdy nazajutrz zostaje wypuszczona na wolność przez samą burmistrz Calendy.

Nieznany sprawca zabrudził krwią mury w mieście i na wszystkich namalował ten sam symbol. Mieszkańcy podejrzewają, że ma to coś wspólnego ze zbliżającą się pełnią Księżyca. Co więcej, są przekonani, że nie chodzi o zwykły akt wandalizmu. Śmierć Davida otworzyła stare rany i przywołała pamięć o zapomnianych legendach.

Tomás przygotowuje się przed nocą z pełnią Księżyca, podczas której przeobrazi się w wilkołaka. Jak podaje legenda likantropy żyją życiem wiecznym. Jeśli zatem stanie się jednym z nich, jego choroba zniknie. Teraz, gdy wie, gdzie znajduje się kamień z ksiąg, musi jedynie postępować zgodnie ze wskazówkami, aby dokonała się przemiana. Przed wyprawą do lasu, nagrywa pożegnanie dla matki, na wypadek gdyby coś poszło nie tak.

Materiały novela.pl / Fot. Antena 3

Emisja 30 października o godz. 19:10 w AXN White.

„Cienie Calendy” (Luna, el misterio de Calenda), serial, Hiszpania 2012-2013; Reżyseria: Laura Belloso, David Bermejo; Występują: Belén Rueda, Lucía Guerrero, Álvaro Cervantes, Fran Perea, Olivia Molina, Macarena García, Daniel Grao, Leonardo Sbaraglia.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.