Trwają poszukiwania porucznika Pando. Policja znajduje skradziony samochód, którym próbował uciec i jest w nim pełni krwi. Tak naprawdę Raúl nie opuścił Calendy. Nawet nie próbował. Poszedł do domu sędziny, żeby prosić o pomoc w udowodnieniu niewinności. Sara, pomimo początkowej niechęci, ostatecznie zgadza się mu pomóc. Zaczynają od sprawdzenia aparatu, który znaleźli w skrzynce na listy Davida.

Tymczasem Vera i Pablo angażują się w pomoc Raúlowi. Chcą dostarczyć mu pożywienie, lekarstwa i ubrania, ale wpierw muszą go znaleźć. Vera flirtuje z Nacho i wykrada mu krótkofalówkę. Jeśli policja znajdzie jakiś nowy ślad, ona i Pablo będą o nim wiedzieć.

Joel odkrywa swoją prawdziwą tożsamość: jest pół człowiekiem, pół wilkiem. Czuje ogromną złość do ojca i nie rozumie, dlaczego tak się stało. Jednocześnie zaczyna odczuwać pewne zmiany: wyostrzony słuch pozwala mu usłyszeć trzask na rusztowaniu, ustawionym tuż nad wejściem do szkoły. Biegnie na pomoc Silvii, która przechodzi tuż pod nim. Konstrukcja zawala się i oboje zostają uwięzieni pod stosem metalu.

Sonia jest przekonana, że trafiła na ślad czegoś, co pomoże porucznikowi. Więźniowie odnotowują na ścianach celi datę w której do niej trafiają. Ktoś zapisał dzień, w którym zabito Davida, co oznacza, że tego dnia został zatrzymany i musiał widzieć śpiącego porucznika Pando. Trzeba odnaleźć tego człowieka i zmusić go, żeby zeznawał.

Materiały novela.pl / Fot. Antena 3

Emisja 24 października o godz. 19:10 w AXN White.

„Cienie Calendy” (Luna, el misterio de Calenda), serial, Hiszpania 2012-2013; Reżyseria: Laura Belloso, David Bermejo; Występują: Belén Rueda, Lucía Guerrero, Álvaro Cervantes, Fran Perea, Olivia Molina, Macarena García, Daniel Grao, Leonardo Sbaraglia.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.