“Cienie Calendy” – Odcinek 2

Po godzinach pełnych niepokoju poszukiwań w nieużywanej od lat studni pośrodku lasu zostaje odnalezione ciało kapitana Costy. Zabójca odciął ofiarze

Po godzinach pełnych niepokoju poszukiwań w nieużywanej od lat studni pośrodku lasu zostaje odnalezione ciało kapitana Costy. Zabójca odciął ofiarze głowę i wyrwał serce. Takie przypadki nie są obce mieszkańcom Calendy. Istnieje legenda, która głosi, że w ten sposób zabijano wilkołaki.

Wszyscy mieszkańcy uczestniczą w ceremonii pogrzebowej kapitana Costy. Gerardo, woźny pracujący w szkole, przerywa uroczystość ogłaszając, że śmierć Davida była pierwszą, a wkrótce nastąpią kolejne i poleje się krew niewinnych osób. Sara nie może uwierzyć w to, co się dzieje. Nie rozumie także zachowania mieszkańców, którzy sprawiają wrażenie zrezygnowanych.

Tymczasem Tomás dokonuje zaskakującego odkrycia w malowidłach kościelnych. Jeden z kamieni ma kształt księżyca i wygląda tak samo jak kamień z rytuałów w jego książkach z podaniami. Skłania się ku przekonaniu, że woźny miał rację, a kamień z legendy istnieje naprawdę.

Sara postanawia zatrzymać się w Calendzie do czasu wyjaśnienia przyczyny śmierci jej męża. Ze względu na bliskość z ofiarą, nie może sprawować funkcji sędziego. Sprawę przejmuje sędzia Cortázar.

Materiały novela.pl / Fot. Antena 3

Emisja 10 października o godz. 19:10 w AXN White.

“Cienie Calendy” (Luna, el misterio de Calenda), serial, Hiszpania 2012-2013; Reżyseria: Laura Belloso, David Bermejo; Występują: Belén Rueda, Lucía Guerrero, Álvaro Cervantes, Fran Perea, Olivia Molina, Macarena García, Daniel Grao, Leonardo Sbaraglia.

[tabs tab1=”Galeria”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.