Rodzina Mirañarów wnosi odrobinę radości do napiętej atmosfery panującej w Puente Viejo. Pedro (Enric Benavent) od dłuższego czasu pełni w niej funkcję burmistrza. Posadę zawdzięcza pomocy Franciski Montenegro. Subordynacja najzamożniejszej głowy rodu, ogranicza jego wolność sprawowania urzędu.

Pedro jest konformistą – w zależności od dominującej partii, deklaruje się jako liberał lub konserwatysta. Mieszkańcy miasteczka przymykają oko na jego dziwactwa, bo wiedzą, że jest dobrym człowiekiem, choć bywa naiwny i nieroztropny. Zawsze z niewielką dozą humoru rozwiązuje sąsiedzkie spory.

Dolores (Maribel Ripoll) jest żoną Pedra. Jako jedna z niewielu kobiet w miasteczku stoi na czele swojej rodziny. Skłonności do roznoszenia plotek wyssała z mlekiem matki. Ma silny charakter. Lubi rządzić, stawiać wymagania. Ma obsesję na punkcie porządku i dyscypliny. Prowadzi sklep spożywczy.

Hipólito (Selu Nieto), jedyny syn Dolores i Pedra. Lekko opóźniony w rozwoju. Ma słabość do Emilii (Sandra Cervera). Przyjaźni się z Alfonsem i Ramirem Castañedą. Rodzice nie potrafią znaleźć dla niego odpowiedniego zajęcia. Każdy powierzony sprawunek kończy się katastrofą. Hipólito nie ma wątpliwości, co do tego, kim będzie w przyszłości – chce zająć posadę ojca i zostać burmistrzem Puente Viejo.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.