„Przeklęta” – Odcinek 1: Naznaczona przez diabła

W 1. odcinku telenoweli „Przeklęta”. Macrina rozpowiada w miasteczku, że Aurora została naznaczona klątwą. Emisja 11 lipca 2019 o godz. 17.00 w Czwórce.

W skromnej chatce nieopodal miasteczka El Salado przychodzi na świat Aurora. Odbierająca poród miejscowa znachorka Macrina znajduje na ciele noworodka znamię w kształcie trupiej czaszki. Bez zawahania uznaje, że dziecko zostało przeklęte przez diabła i obarcza je winą za śmierć matki, która umarła w połogu. Ciało zmarłej Carmen znika. Anselmo posądza Macrinę o kradzież zwłok jego żony. Kobieta nie przyznaje się do zarzucanego jej czynu. Co więcej, uważa że to szatańskie dzieło Aurory. Onésimo wyjawia zdesperowanemu mężczyźnie, że tylko jednej osobie mogłoby zależeć na zwłokach, jednak nie zdradza imienia tej osoby. Wkrótce okazuje się, że kradzieży dokonał Severo z zamiarem pochowania ciała.

Nikt w miasteczku nie chce trzymać małej Aurory do chrztu. Obecna w kościele Elsa lituje się nad Anselmem i zgadza się zostać matką chrzestną jego jedynej córki. W prezencie wręcza dziewczynce medalik Matki Boskiej Samotnych. Macrina zwraca się z pretensjami do ojca Basilia, że udzielił chrztu Aurorze. Postanawia przekonać wszystkich z okolicy o swoich słuszności swoich podejrzeń.

Aurora wyrasta na inteligentną dziewczynę. Ponieważ nie dane jest jej chodzić do szkoły z rówieśnikami, pilnie uczy się pod okiem ojca. Niestety, stan zdrowia Anselma z każdym dniem pogarsza się. Uparty mężczyzna nie słucha rad księdza i odmawia pójścia do lekarza. Aurora zostaje publicznie zwyzywana przez mieszkańców miasteczka. Rodrigo i Elsa stają w jej obronie. Aurora zaprzyjaźnia się z Rodrigiem, synem Elsy. Anselmo wyjawia córce, w jaki sposób umarła jej matka oraz dlaczego ludzie z miasteczka uważają, że została opętana przez diabła. Ojciec Basilio gani Macrinę za nastawienie całego miasteczka przeciwko Aurorze z powodu uprzedzenia. Przyjaźń Aurory i Rodriga staje się coraz silniejsza.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów Televisy

PrzeklętaTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.