Dziś wieczorem w hotelu Beverly Hilton odbędzie się pierwsze z wielkich wydarzeń filmowych w Hollywood w tym roku – rozdanie Złotych Globów. Będzie to 75. edycja ceremonii organizowanej przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej.

W tym roku szansę na zwycięstwo w kategorii Najlepszy film obcojęzyczny ma chilijska „Fantastyczna kobieta” (oryg. Una mujer fantástica). Nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz historia Mariny, walczącej o prawa do swoich uczuć, godności i przeżywania żałoby po ukochanym, napisana i przeniesiona na ekran przez Sebastiána Lelio, powalczy z trzema europejskimi produkcjami – „Niemiłością” Andrieja Zwiagincewa (Rosja), „The Square” Rubena Östlunda („Szwecja”) i „W ułamku sekundy” Fatiha Akına (Niemcy) – oraz wyprodukowaną przez Stany Zjednoczone i Kambodżę „Najpierw zabili mojego ojca” w reżyserii Angeliny Jolie.

Daniela Vega, odtwórczyni głównej roli w „Fantastycznej kobiecie”, pojawiła się kilka dni temu na okładce „W Magazine” w towarzystwie Roberta Pattinsona. Amerykańskie czasopismo umieściło ją w gronie subiektywie wybranych najbardziej wyróżniających się aktorów minionego roku. W poświęconym jej artykule nadmieniono, że stworzona przez nią kreacja Mariny była jedną z najgłośniej komentowanych podczas festiwalu w Toronto, a także zasugerowano, że Vega mogłaby zostać pierwszą aktorką transgenderową nominowaną do Oscara.

Daniela Vega w «W Magazine»
Daniela Vega na okładce „W Magazine” (fot. wmagazine.com)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.