“Fantastyczna kobieta” w drodze po Złoty Glob

“Fantastyczna kobieta”, ostatnie dzieło Chilijczyka Sebastiána Lelio, powalczy o Złotego Globa dla Najlepszego filmu obcojęzycznego.

Dziś wieczorem w hotelu Beverly Hilton odbędzie się pierwsze z wielkich wydarzeń filmowych w Hollywood w tym roku – rozdanie Złotych Globów. Będzie to 75. edycja ceremonii organizowanej przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej.

W tym roku szansę na zwycięstwo w kategorii Najlepszy film obcojęzyczny ma chilijska “Fantastyczna kobieta” (oryg. Una mujer fantástica). Nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz historia Mariny, walczącej o prawa do swoich uczuć, godności i przeżywania żałoby po ukochanym, napisana i przeniesiona na ekran przez Sebastiána Lelio, powalczy z trzema europejskimi produkcjami – “Niemiłością” Andrieja Zwiagincewa (Rosja), “The Square” Rubena Östlunda (“Szwecja”) i “W ułamku sekundy” Fatiha Akına (Niemcy) – oraz wyprodukowaną przez Stany Zjednoczone i Kambodżę “Najpierw zabili mojego ojca” w reżyserii Angeliny Jolie.

Daniela Vega, odtwórczyni głównej roli w “Fantastycznej kobiecie”, pojawiła się kilka dni temu na okładce “W Magazine” w towarzystwie Roberta Pattinsona. Amerykańskie czasopismo umieściło ją w gronie subiektywie wybranych najbardziej wyróżniających się aktorów minionego roku. W poświęconym jej artykule nadmieniono, że stworzona przez nią kreacja Mariny była jedną z najgłośniej komentowanych podczas festiwalu w Toronto, a także zasugerowano, że Vega mogłaby zostać pierwszą aktorką transgenderową nominowaną do Oscara.

Daniela Vega w «W Magazine»
Daniela Vega na okładce “W Magazine” (fot. wmagazine.com)


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.