Grecy wierzyli, że Muzy, mitologiczne boginie miłujące sztukę, zsyłały natchnienie bogom, opiewając ich dokonania. Dziś tym określeniem nazywa się kobiety inspirujące artystów. Chilijski reżyser Sebastián Lelio („Gloria”) odnalazł jedną ze swoich muz w osobie Danieli Vegi, aktorki i śpiewaczki lirycznej, z którą nawiązał przyjaźń. Inspirowany jej opowieściami z codziennego życia, zaczął szyć scenariusz na jej miarę, aby w końcu oddać go w jej ręce i zaprosić, żeby wypełniła go swoją osobą.

Efekty ich wspólnej pracy zostały docenione w Berlinie, gdzie „Fantastyczna kobieta” (oryg. Una mujer fantástica) miała swoją światową premierę. Lelio otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz oraz nagrodę Teddy Award za najlepszy film fabularny. Stamtąd „Fantastyczna kobieta” zaczęła wędrówkę po festiwalach. Była wyświetlana m.in. we Włoszech, w Rumunii, Rosji i Australii. W sierpniu zawita do Polski. Pierwsze pokazy odbędą się we Wrocławiu w trakcie 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

Bohaterką filmu jest Marina, młoda kelnerka, z muzycznymi aspiracjami. Jest szczęśliwie zakochana w Orlando, o dwadzieścia lat starszym od niej właścicielu drukarni, i snują plany na wspólną przyszłość. Niestety, ich marzenia ulatują wraz z niespodziewaną śmiercią mężczyzny. Marinie nie jest dane nawet w spokoju opłakiwać ukochanego. W czasie żałoby będzie musiała dowieść swojej niewinności. Zarówno lekarz, jak i rodzina Orlanda nie mają do niej zaufania, detektyw zaczyna prześwietlać, była żona zmarłego nie życzy sobie jej obecności na pogrzebie, a jego najstarszy syn grozi jej eksmisją.

[tabs tab1=”Fantastyczna kobieta – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.