Premio Donostia dla Carmen Maura

Hiszpańska aktorka Carmen Maura zostałą wyróżniona Nagrodą Donostia za całokształt artystyczny. Gala wręczenia statuetki odbyła się w niedzielę 22 września

Hiszpańska aktorka Carmen Maura zostałą wyróżniona Nagrodą Donostia za całokształt artystyczny. Gala wręczenia statuetki odbyła się w niedzielę 22 września w budynku Kursaal w San Sebastián, które już od piątku pogrążone jest w festiwalowym transie. Wręczającym nagrodę był reżyser Alex de la Iglesia. Wraz z nim na scenie pojawili się Hugo Silva i Mario Casas.

“Miałam dużo szczęścia. Stoi za mną Anioł Stróż, który nade mną czuwa. Każdą rolę przyjmowałam ze spokojem. Nerwy odkładałam na inne sytuacje. Nie jestem gruba, ani chuda, ładni ani brzydka i dzięki temu otrzymuje propozycje. Nie boję się występować w żadnym przebraniu. Czasami słyszę, jak mówią mi “Jak mogłaś dać się tak zrobić?”. Ja to ignoruję. Nie zamierzam walczyć ze sobą, z moimi zmarszczkami. Młodość to nie zaleta, a okoliczność” – wyznała podczas porannej konferencji prasowej.

“Na to, że zostajesz wyróżniona składa się wiele czynników: musisz zagrać dobrą rolę, u dobrego reżysera, a film musi się podobać publiczności. Znam wiele aktorek, które są równie dobre, ale nigdy nie miały tego szczęścia” – dodała.

[tabs tab1=”Gala”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.