“Ida” Pawlikowskiego pokonała “Dzikie historie” Szifrona. Alejandro González Iñárritu zdobył trzy Oscary za “Birdmana”.

Argentyńczycy, którzy liczyli na trzeciego Oscara musieli obejść się smakiem. Sztuka ta udała się jak dotąd w 1986 rokku Luisowi

Argentyńczycy, którzy liczyli na trzeciego Oscara musieli obejść się smakiem. Sztuka ta udała się jak dotąd w 1986 rokku Luisowi Puenzo za “Wersję oficjalną” oraz w 2010 roku Juanowi José Campanelli za “Sekret jej oczu”. Obraz Damiana Szifrona pod tytułem “Dzikie historie” zaszedł wysoko, bo znalazł się pośród nominowanych w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, lecz nie zdobył statuetki. Ta powędrowała do Polaka, Pawła Pawlikowskiego za “Idę”. To pierwszy taki Oscar w historii polskiego kina.

Stosowna wzmianka należy się także Meksykaninowi Alejandro Gonzálezowi Iñárritu, wyróżnionemu przez Amerykańską Akademię Filmową Oscarem dla najlepszego reżysera za “Birdmana”. Twórca takich hitów jak “Amores perros” czy “Biutiful” świętował sukces swojego ostatniego dzieła nagrodzonego w dwóch innych kategoriach – za najlepszy scenariusz i film. Przypomnijmy, że już drugi rok z rzędu tytuł najlepszego reżysera przypada Meksykanowi. Dwanaście miesięcy temu Oscar trafił do Alfonso Cuaróna za “Grawitację”.

[tabs tab1=”Dzikie historie” tab2=”Ida” tab3=”Birdman”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]
[tab id=3]
[/tab]
[/tabs]Comments

  1. Gratuluję i dziękuję, że dajecie nam tyle radości i powodów do dumy:)

  2. Nie oglądałam filmu bo mnie do niego nie ciągnie ale gratulacje i miejmy nadzieje że to nie jedyny Oscar dla nas

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.