Meksykanie czują się dumni z dwóch rodaków, święcących triumfy w Stanach Zjednoczonych, których wczoraj Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) nagrodziło Złotymi Globami. Aktor Gael García Bernal odebrał statuetkę w kategorii najlepszy aktor z serialu komediowego lub musicalu za rolę Rodriga w “Mozart in the Jungle”, nagrodzonym również podczas gali serialu produkcji Amazon Studios.

Drugim szczęśliwcem okazał się Alejandro González Iñárritu, reżyser kultowego już filmu “Amores perros”. Za swoje najnowsze dzieło pt. “Zjawa” (premiera w polskich kinach 29 stycznia) odebrał aż dwie nagrody – za najlepszą reżyserię oraz najlepszy film. Co więcej, dla Iñárritu było to drugie zwycięstwo z rzędu. Rok temu otrzymał Złotego Globa za scenariusz do filmu “Birdman”, który miesiąc później przyniósł mu aż trzy Oscary. Czy w tym roku pisany jest mu sukces w choć jednej oscarowej kategorii?

Warto dodać, że wczorajszy wieczór okazał się szczęśliwy dla jeszcze jednego Latynosa. Urodzony w Gwatemalii aktor Oscar Isaac otrzymał Złotego Globa za kreację w serialu produkcji HBO pt. “Kto się odważy”.

[tabs tab1=”Najlepszy reżyser: Iñárritu” tab2=”Najlepszy film: Zjawa” tab3=”Najlepszy aktor: García Bernal”]

[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]
[tab id=3]
[/tab]

[/tabs]


3 KOMENTARZE

  1. Mnie najbardziej cieszy nagroda dla Sylvestra Stallone, w sobotę byłam na Creed, bravo Sly I LOVE YOU:-)Bardzo mnie wzruszył jako chory Rocky.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.