Złote Globy 2016: Alejandro González Iñárritu i Gael García Bernal wśród nagrodzonych

Meksykański reżyser Alejandro González Iñárritu (“Zjawa”) oraz aktor Gael García Bernal (“Mozart in the Jungle”) nagrodzeni Złotymi Globami.

Meksykanie czują się dumni z dwóch rodaków, święcących triumfy w Stanach Zjednoczonych, których wczoraj Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) nagrodziło Złotymi Globami. Aktor Gael García Bernal odebrał statuetkę w kategorii najlepszy aktor z serialu komediowego lub musicalu za rolę Rodriga w “Mozart in the Jungle”, nagrodzonym również podczas gali serialu produkcji Amazon Studios.

Drugim szczęśliwcem okazał się Alejandro González Iñárritu, reżyser kultowego już filmu “Amores perros”. Za swoje najnowsze dzieło pt. “Zjawa” (premiera w polskich kinach 29 stycznia) odebrał aż dwie nagrody – za najlepszą reżyserię oraz najlepszy film. Co więcej, dla Iñárritu było to drugie zwycięstwo z rzędu. Rok temu otrzymał Złotego Globa za scenariusz do filmu “Birdman”, który miesiąc później przyniósł mu aż trzy Oscary. Czy w tym roku pisany jest mu sukces w choć jednej oscarowej kategorii?

Warto dodać, że wczorajszy wieczór okazał się szczęśliwy dla jeszcze jednego Latynosa. Urodzony w Gwatemalii aktor Oscar Isaac otrzymał Złotego Globa za kreację w serialu produkcji HBO pt. “Kto się odważy”.

[tabs tab1=”Najlepszy reżyser: Iñárritu” tab2=”Najlepszy film: Zjawa” tab3=”Najlepszy aktor: García Bernal”]

[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]
[tab id=3]
[/tab]

[/tabs]Comments

  1. Nagroda dla Gael zasłużona w 100%! Jego rola w ,,Mozart…” powala na kolana.

  2. Chciałabym zobaczyć El Clan podobno świetny film.

  3. Mnie najbardziej cieszy nagroda dla Sylvestra Stallone, w sobotę byłam na Creed, bravo Sly I LOVE YOU:-)Bardzo mnie wzruszył jako chory Rocky.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.