Antonio Banderas na tropie przeszłości w filmie “Altamira”

Antonio Banderas jako odkrywca słynnej jaskini z malowidłami skalnymi prehistorycznych przodków, w filmie Hugh Hudsona pt. “Altamira”.

Za miesiąc w Hiszpanii swoją światową premierę będzie miał film pt. “Altamira” brytyjskiego reżysera Hugh Hudsona (nagrodzonego Oscarem za “Rydwany ognia”), wyprodukowany przez hiszpańską firmę Morena Films. Główną rolę w gra Antonio Banderas (“Skóra w której żyję”, “Automata”).

Scenariusz do filmu został oparty na faktach. Pod koniec XIX wieku hiszpański naukowiec i zapalony archeolog Marcelino Sanz de Sautuola oraz jego córka María dokonali niezwykłego odkrycia. W jaskini Altamira, położonej w górach Kantabryjskich na północy Hiszpanii, znaleźli malowidła skalne sprzed 36 tysięcy lat. Malageńczyk wciela się w postać Marcelina i pokazuje jego trudną walkę o uznanie przed światem skali jego odkrycia, które dopiero sto lat później, w 1984 roku, zostało oficjalnie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego fikcyjną córkę zagrała zdobywczyni Goyi Irene Escolar (“Mroczna Argentyna”).

[tabs tab1=”Altamira – Zwiastun (hiszp.)”]
[tab id=1][jwplayer player=”4″ mediaid=”28666″][/tab]
[/tabs]


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.