„Competencia oficial” w Cannes?

Krytycy filmowi są przekonani, że Antonio Banderas i Penélope Cruz przyjadą na festiwal w Cannes z filmem „Competencia oficial” Mariana Cohna i Gastona Duprata.

Niespełna dwa miesiące przed rozpoczęciem festiwalu w Cannes (zapowiadanego na 6-17 lipca) w sieci coraz częściej pojawiają się zestawienia filmów z największymi szansami na selekcję. Wśród wymienianych tytułów znajduje się „Competencia oficial”, najnowsze dzieło Mariana Cohna i Gastona Duprata.

Twórcy „Honorowego obywatela” tym razem zabiorą nas na plan wysokobudżetowej produkcji, finansowanej przez multimilionera, marzącego o wyprodukowania filmu, który przejdzie do historii i przyniesie mu sławę i prestiż. Ponieważ wielkie dzieło musi mieć najlepszą ekipę i gwiazdorską obsadę, biznesmen zatrudnia słynną reżyserkę, Lolę Cuevas (w tej roli Penélope Cruz) oraz sławnych aktorów, obdarzonych talentem równie wielkim, co ich własne ego. Na czele obsady stoją gwiazdor Hollywood Félix Rivero (Antonio Banderas) oraz wzięty aktor teatralny Iván Torres (Óscar Martínez). Obaj panowie są uwielbiani przez publiczność, jednak sami nie darzą się sympatią. Czy ekscentryczna reżyserka zdoła okiełznać niesforną ekipę i stworzy filmowe arcydzieło?

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w marcu minionego roku, jednak z powodu pandemii zostały zawieszone na kilka miesięcy. Ekipa wróciła na plan dopiero we wrześniu i pracowała intensywnie do połowy października. Gastón Duprat przyznał, że przerwa w zdjęciach dała im szansę na wnikliwe przestudiowanie tego, co udało im się nakręcić i szczegółowe dopracowanie scenariusza pozostałej części: „Penélope, Antonio i Óscar są znakomici. Zrealizowaliśmy sceny, o jakich marzyliśmy, tworzące niewygodną mieszankę napięcia i sarkazmu”. Na drugim planie zobaczymy José Luisa Gómeza, Nagore Aramburu, Irene Escolar, Manola Solo i Pilar Castro. Producentem filmu jest The Mediapro Studio.

fot. Manolo Pavon


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.