Anioł Śmierci | novela.pl
Anioł Śmierci

Anioł Śmierci

Tytuł oryginalny: Wakolda
Kraj i rok produkcji: Argentyna, Hiszpania, Francja, Norwegia, 2013
Czas trwania: 93 min
Data premiery: 21 maja 2013 (świat), 14 lutego 2014 (Polska)

Scenariusz: Lucía Puenzo
Reżyseria: Lucía Puenzo
Obsada: Alex Brendemühl, Natalia Oreiro, Diego Peretti, Elena Roger, Guillermo Pfening i inni

1945 rok: z pomocą Banku Watykańskiego i tajnej, zrzeszającej byłych SSmanów organizacji Odessa, najgroźniejsi zbrodniarze wojenni przedostają się na tereny nie objęte ekstradycją do Europy. Niezbadanym, wciąż dzikim, ogromnym terytorium na którym najłatwiej można się schować, a które kulturowo i historycznie, z racji wieloletnich związków, wciąż znajduje się pod wpływem Niemiec, jest Ameryka Południowa, a szczególnie Argentyna. To ona staje się mekką dla uciekinierów.

1962 rok: sympatyczna rodzina z dwójką dzieci, jadąca objąć w spadku po zmarłej krewnej piękny hotel nad jeziorem, spotyka na swej drodze przystojnego, kulturalnego Niemca. Nieznajomy z łatwością nawiązuje z nimi kontakt wkupiając się bez trudu w łaski czwórki bohaterów, stając się niebawem pierwszym, nie sprawiającym kłopotów gościem pensjonatu. Szczególnym zainteresowaniem obdarza on, mającą problemy ze wzrostem, córeczkę poznanego małżeństwa.

Przedstawiając się jako specjalista od genetyki, oferuje swoją pomoc. Tak, z pozoru niewinnie, rozpoczyna się mrożące krew w żyłach, spotkanie z potworem.

Tajemniczym gościem okazuje się bowiem nie kto inny, ale osławiony Anioł Śmierci – Josef Mengele – jeden z najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy wojennych, niosący śmierć “lekarz” z Oświęcimia. Film Lucii Puenzo to jednocześnie oparta na faktach przypowieść o złu, a zarazem fantastyczny, wyjątkowo emocjonujący, rasowy thriller.

Materiały HAGI Film

3 komentarze »

  1. niki 1 marca 2014 o 19:39 - Reply

    Film jest świetny. Wczoraj na nim byłam. Natalia zagrała niezapomnianą rolę. Aktora, który gra Enzo pamiętam z “Sos mi vida”. W opisie nie zgadza się liczba dzieci. Nie dwójka, a trójka dzieci (+poźniej bliźniaki).

  2. Pawel 26 stycznia 2014 o 14:18 - Reply

    Natalia zawsze pogrywa w dobrych filmach i serialach, pozazdrościć agenta i menadżera

  3. gaviota 22 stycznia 2014 o 14:02 - Reply

    Zapowiada się mega ciekawie no i gra tutaj Naty:)

Komentarze »


X