WFF: “Neonowy byk” i “Potwór o tysiącu głów” nagrodzone w Konkursie Międzynarodowym

Brazylijski film “Neonowy byk” (reż. Gabriel Mascaro) zdobył główną nagrodę 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Jury wyróżniło także Rodrigo Plá, reżysera filmu “Potwór o tysiącu głów”, oraz odtwórczynię głównej roli Juanę Raluy.

Trzy nagrody w Konkursie Międzynarodowym 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego powędrowały do Latynosów. Nagroda główna została przyznana Gabrielowi Mascaro za film “Neonowy byk”. Nagrodę za najlepszą reżyserię zdobył Rodrigo Plá, twórca filmu “Potwór o tysiącu głów”, zaś odtwórczyni głównej roli Jana Raluy otrzymała nagrodę za wybitną kreację aktorską.

“Neonowy byk” to drugi fabularny film w karierze Mascaro. Opowiada historię ludzi, których życie toczy się wokół Vaquejadas – popularnej rozrywki, polegającej na przewalaniu byków konno. Jednym z nich jest Iremar, marzyciel, pasjonat szycia, którego celem jest zaprojektowanie i ręczne wykonanie kobiecego stroju z cekinów i zmysłowych tkanin. Jury Warszawskiego Festiwalu doceniło piękno i szczerość filmu Brazylijczyka oraz “zapadające głęboko w pamięć obrazy i uniwersalne przesłanie oraz za przesuwanie granic dotyczących stereotypów płciowych przy jednoczesnym nawiązywaniu do wciąż żywych archetypów”.

“Potwór o tysiącu głów” urugwajskiego reżysera Rodrigo Plá przygląda się nierównej walce jednego człowieka przeciwko prężnie działającej instytucji, za którą stoją skorumpowani i nieuczciwi ludzi. By ratować chorego na nowotwór męża Sonia (Jana Raluy) ucieka się do najbardziej desperackiej metody jaką jest użycie broni. Reżyser został wyróżniony przez jury za “potraktowanie filmu jako złożonego dzieła sztuki”, natomiast jego protagonistkę doceniono za “szczerość, głębię i intensywność, dzięki którym film jest jedyny w swoim rodzaju”.

W niedzielę 18 października odbędą się specjalne projekcje obu filmów w Multikinie (Złote Tarasy). “Powtór o tysiącu twarzach” będzie wyświetlany o godz. 16:00 w Sali 1, a “Neonowy byk” tuż po nim o godz. 18:30.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.