32. Warszawski Festiwali Filmowy: “Lucía we fragmentach”

O rekonstruowaniu własnej tożsamości opowiada Jorge Yacoman w prezentowanym na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym dziele pt. “Lucía we fragmentach”.

Wschodzący reżyserzy filmowi nierzadko zmuszeni są walczyć z wiatrakami, gdy przystępują do konstruowania swoich dzieł. Dla Jorge Yacomana nawet doświadczenie zdobyte przy komponowaniu pierwszego pełnometrażowego filmu okazało się niewystarczające, by pociągnąć za sznurki i zebrać fundusze na drugi. Dlatego “Lucía we fragmentach” jest produkcją niezależną w pełni tego słowa znaczeniu, zrealizowaną według scenariusza i wizji artystycznej samego reżysera, przy udziale niewielkiej ekipy technicznej i aktorskiej, złożonej z prawdziwych pasjonatów kina.

Prezentowany w sekcji “1-2” 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego obraz Chilijczyka – admiratora twórczości Kieślowskiego – wpisuje się na listę filmów noeralistycznych. W jego centrum znajduje się postać młodej dziewczyny (granej przez popularną telewizyjną aktorkę, debiutującą na wielkim ekranie, Javierę Díaz de Valdés), która przyjeżdża z Santiago do Valparaíso w poszukiwaniu biologicznej matki. Jedyną wskazówką dla Lucíi jest list pozostawiony przez jej rodzicielkę. Już na początku poszukiwań dziewczyna pada ofiarą napadu i traci wszystkie rzeczy osobiste, w tym tabletki ograniczające objawy choroby biegunowej. W odległym mieście, bez grosza przy duszy, Lucía będzie szukała fragmentów swojej historii, by ułożyć z nich choć część samej siebie.

Ostatni pokaz “Lucíi we fragmentach” na Warszawskim Festiwalu Filmowym odbędzie się w niedzielę 16 października o godz. 18:45 w Multikinie 4 (Złote Tarasy).

[tabs tab1=”Lucía we fragmentach – Zwiastun”]
[tab id=1][vimeo id=”164275219″ width=”620″ height=”349″][/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.