32. Warszawski Festiwal Filmowy: “Wystarczy odwagi” i “X500”, filmy o powrotach

Latynoamerykańskie koprodukcje “Wystarczy odwagi (Powrót)” oraz “X500” do zobaczenia już pierwszego dnia Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Warszawski Festiwal Filmowy powraca po raz 32. z programem zasobnym w filmy latynoamerykańskie. Już pierwszego dnia będzie można zobaczyć dwa z nich “Wystarczy odwagi” oraz “X500”. Obie piątkowe projekcje będą poparte spotkaniem z zaproszonymi gośćmi, reżyserami i aktorkami.

“Wystarczy odwagi (Powrót)” (oryg. Suficiente coraje) to koprodukcja chilijsko-wnezuelska, która ma swoją premierę na warszawskim festiwalu. Jest pierwszym pełnometrażowym dziełem Johna E. Robertsona i zarazem jego filmem dyplomowym. Opowiada o dwójce młodych ludzi, powracających z Wenezueli do Chile, których losy plączą się w zaskakujących okolicznościach – po tym, jak on mści się na generale Cortezie, winnego śmierci jego ojca, ona spotyka rannego generała w szpitalu, w którym pracuje za dnia.

“X500” trafia do Warszawy po udanych pokazach na festiwalach w Toronto i San Sebastian. To drugi obraz Kolumbijczyka Juana Andrésa Arangi – jego debiut pełnometrażowy “La Playa DC” miał premierę na festiwalu w Cannes. Akcja filmu rozgrywa się w trzech krajach – w Kanadzie, Meksyku i Kolumbii – oraz ma troje bohaterów – Maríę, Davida i Alexa -, których losy również naznaczone są przez zmiany i powroty. María pochodzi z Filipin. Właśnie przeprowadziła się z babcią do Montrealu. Próbuje się tu odnaleźć, w nowym kraju i nowej społeczności. David zostawia swoje meksykańskie miasteczko i przenosi się do dużego miasta. Znajduje ciężką, fizyczną pracę i zaprzyjaźnia się z gejem punkiem, który wprowadza go w tajniki alternatywnego życia. Rybak z Kolumbii, Alex chce wieść uczciwe życie i utrzymać rodzinę, ale wciąż nie może uwolnić się od miejscowego gangu.

[tabs tab1=”Wystarczy odwagi (Powrót) – Zwiastun” tab2=”X500 – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2][vimeo id=”181062639″ width=”620″ height=”349″][/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.