17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty: "Niesamowite, ale prawdziwe" | novela.pl

17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty: “Niesamowite, ale prawdziwe”

novela.pl 7 sierpnia 2017 0

Na ulicach Meksyku leżą nie tylko trupy, ale także pieniądze, co pokazuje Michel Lipkes w konkursowym filmie “Niesamowite, ale prawdziwe”

17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty: “Niesamowite, ale prawdziwe”

Piętnaście lat temu Michel Lipkes przeczytał w gazecie artykuł o zwłokach znalezionych na wysypisku śmierci w Bordo de Xochiaca pod Nezą, miasteczkiem w na północnym-wschodzie Meksyku. Powiedział wtedy koledze: “pewnego dnia zrobimy o tym film”. I słowa dotrzymał. Napisał historię o czworgu ludzi zarabiających na życie zbieraniem odpadów, którzy pewnej nocy, w trakcie pracy, odkrywają ludzkie zwłoki, a przy nich 4 tysiące pesos.

“Niesamowite, ale prawdziwe” to drugi film pełnometrażowy w dorobku Michela. Reżyser zaprosił do udziału młodego aktora Kristyana Ferrera (“Ucieczka z piekła”), Luisa Enrique Parrę (“Zapata – El sueño del héroe”), debiutującą Itzel Sarmientos oraz amatora Alfreda Blanco, na co dzień pracującego dla firmy zbierającej odpady. Czarno-biały film łączy elementy dokumentu i fikcji. Zdjęcia do niego powstały zaledwie w trzy tygodnie na składowisku odpadów w Santa María la Ribera w stolicy Meksyku. Miał swoją światową premierę na festiwalu w Rotterdamie.

Komentarze »


X