Biografie: Mauricio Islas

Aktorka Yolanda Andrade była z nim, gdy stawiał pierwsze kroki w zawodzie aktora. Wiele razy życie go łajało, jednak każdemu

Aktorka Yolanda Andrade była z nim, gdy stawiał pierwsze kroki w zawodzie aktora.
Wiele razy życie go łajało, jednak każdemu nieszczęściu stanowczo stawiał czoła: „Trzeba wyciągać wnioski z każdej sytuacji, którą przychodzi ci przeżyć, zrozumieć ją i przezwyciężyć, aby stać się lepszym”. To chyba jest ten sekret, gdyż, na przekór wszystkiemu, jest jednym z najbardziej pożądanych mężczyzn na powierzchni ziemi.
Urodził się 16 sierpnia 1973 roku w Ciudad de México. Nie miał szczęśliwego dzieciństwa, w wieku 10 lat stracił siostrę, 4 lata później jego rodzice się rozstali: „Czułem się bardzo samotny”. To wszystko zmieniło jego sposób bycia.
Zagubiony i bez celu doszedł do 17 roku życia, kiedy popchnięty przez swoją ówczesną narzeczoną, aktorkę Yolandę Andrade, wstąpił do Escuela de Actuación przy Televisie. Nikt nie wyobrażał sobie tkwiącego w nim talentu, w związku z czym nie przewidywał dla niego takiej przyszłości.
W następnych latach dostał niewielkie role w kilku telenowelach, między innymi w Carrusel de las Américas (1992), Pobre niña rica (1995), Canción de amor (1996) i Mi querida Isabel (1997).
W 1998 roku nadeszła Preciosa. Poza tym, że był to jego debiut jako protagonisty, zakochał się w swojej koleżance, Irán Castillo. Zamieszkali razem, jednak nie na długo.
Interpretacja postaci sprawiła, że zaproponowano mu wzięcie udziału w Mi pequeña traviesa, gdzie wystąpił z Margaritą Magaña, z którą miał także romans. Później nadeszły Amor gitano, DKDA, sueños de juventud i Mi destino eres tú.
Zdobył już publiczność meksykańską jako protagonista, tak więc postanowił zatriumfować także jako czarny charakter w telenoweli Primer amor… a mil por hora (2001), za którą otrzymał nagrodę Eres. Mauricio okazał się zadowolony ze zmiany etykietki: „Takie postaci dają ci więcej możliwości. Jako aktor-kameleon zagram wszystko”.
W tym czasie przez dłuższy okres zaręczony był z Adamari López (Bajo las riendas del amor), jednak to nie ona doprowadziła go przed ołtarz.

„Więzień” kilku skandali

Kobiety i Televisa miały procesy z Meksykaninem. 29 listopada 2001 roku zaskoczył wszystkich żeniąc się z modelką i piosenkarką wenezuelską, Patricią Villasana, a 5 miesięcy później urodziła się jego córka Camila. „Chociaż jesteśmy krótko razem, nasz związek był bardzo intensywny. Chcieliśmy dziecka” – wyjaśniał aktor.
Rok 2001 był wspaniały dla aktora, gdyż zagrał główną rolę w El manantial i dołączył do obsady musicalu Aventurera. W roku 2002 zadebiutował w kinie filmem Punto y aparte, a w następnym powrócił do telewizji ubrany w strój epoki, aby nagrać Amor real.
Telemundo zobaczyło w Islasie dobry interes i w 2004 roku zaproponowało mu główną rolę w telenoweli Prisionera. Jednak jego szczęście nie potrwało długo. Televisa pozwała go za niedopełnienie kontraktu, a później José Luis Rodríguez ‘El Puma’ oskarżył go o seksualne wykorzystanie swojej nieletniej córki, Génesis Rodríguez, koleżanki z planu.
Mauricio został zwolniony, jednak do procesu nie doszło ze względu na ugodę. Musiał zapłacić grzywnę, prosić publicznie o wybaczenie i odbyć 100 godzin prac społecznych, po czym wpadł w głęboką depresję: „Wyszedłem z niej dzięki pomocy psychologów i mojej żony, która mi wybaczyła i mnie wspierała”.
Jednak presja, jakiej oboje byli poddani, zakończyła ich małżeństwo. Rozwiedli się w 2006 roku po długotrwałej walce prawnej.
Na szczęście mógł kontynuować swoją karierę zawodową. W 2005 roku Telemundo zaproponowało mu, aby wystąpił jako protagonista w telenoweli Los Plateados, która okazała się jedną z jego najlepszych ról.
W 2006 roku wyjechał do Kolumbii na nagrania telenoweli Amores de mercado. „Jestem zachwycony mieszkaniem tutaj. Jedyną trudnością jest, że jestem daleko od swojej córki, jednak będę ją widywał co 2 tygodnie” – przyznawał.

Skoncentrowany na utworzeniu firmy producenckiej

Zapragnął stanąć za kamerami i dlatego zdecydował się współpracować z ekipą z Hollywood. I oczywiście przystojniak znowu się zakochał: „Nazywa się Isabella Córdoba, jest niesamowitą kobietą, która wniosła do mojego życia wiele rzeczy”. Jednak zaledwie kilka tygodni później już inna kobieta zajmowała jego serce: aktorka Paola Treviño (Las vías del amor). Tym razem wyznawał: „Ona przywróciła mi wiarę w małżeństwo i chcę mieć więcej dzieci”.
Zmieniając narzeczone jak marynarki, Meksykanin rzucił się w wir pracy nagrywając telenowelę Pecados ajenos, wersję klasyku Romeo i Julia, razem z Loreną Rojas.
W 2008 roku Mauricio zagrał w filmie El cartel, a aktualnie nagrywa La casa de las sanaciones, który będzie miał premierę pod koniec roku i w którym dzieli obsadę z Gabrielem Soto (Querida enemiga).
Poza tym jest skoncentrowany na stworzeniu swojej własnej firmy producenckiej z ekipą z Hollywood: „Jestem wzruszony, że mogę liczyć na współpracowników z prestiżem i dlatego, że po raz pierwszy stanę za kamerami”.
Dokładnie mówiąc, właśnie ma w rękach ambitny projekt: dokument, w którym opowiada o wizycie Marilyn Monroe w Meksyku i bada tajemnice jej śmierci: „Jej pobyt tutaj, kilka miesięcy przed śmiercią, był decydujący. Jest mnóstwo niewiadomych i pokażę fakty nie publikowane”.
Televisa chciała znowu go zatrudnić do swojej produkcji Sortilegio, jednak w końcu nie doszło do umowy, gdyż nadal miał kontrakt z Telemundo: „Bardzo dziękuję Carli Estrada, że pomyślała o mnie, jednak na razie jest to niemożliwe”.
W miłości wygląda na to, że wieją wiatry samotności dla Mauricia, przynajmniej sądząc po jego słowach: „Marzę, aby znów się ożenić i mieć z kim się dzielić wszystkim, co osiągnąłem”. Oby tak się stało.
Pod koniec 2009 roku podpisał kontrakt z TV Azteca i aktualnie gra w nowej produkcji La loba. Jego partnerką jest Yvone Montero, aktorka znana w Polsce z telenowel Sin Verguenza i Anita no te rajes.
Niedawno otrzymał wyróżnienie: złożył odcisk swoich dłoni w meksykańskiej alei sław telewizyjnych, Galerii Plaza de las Estrellas.

Kariera zawodowa:

El Manantial (2001). W Hiszpanii emitowana przez TVE w maju 2002 roku (również emitowana w Polsce w roku 2001/2002 – przyp. tłum.). O Adeli Noriega: „Jest przystępna i profesjonalna. Była chemia między nami”. Ekipa: „Nasza dobra relacja miała wiele wspólnego z rezultatem finałowym. Z Alejandro Tomassim pracowałem w musicalu Aventurera, a Daniela Romo była jak matka”. Nagrody: w 2002 roku produkcja zdobyła 7 nagród TvyNovelas, między innymi dla Najlepszej Telenoweli, Najlepszego Aktora (Mauricio Islas), Najlepszej Aktorki (Adela Noriega) i Najlepszego Antagonisty (Alejandro Tomassi). Nauka: „Teraz wiem dużo o bydle: jak się je waży, jak je znakuje…”.

Amores de mercado (2006). Trójkąt miłosny – wciela się w przewrotnego Fernanda, który staje między swoją ex, Lucíą (Paola Rey) i Diego (Michel Brown). W Republice Dominikany jej emisja zbiegła się z emisją Pecados ajenos: „To wielka okazja, żeby widzowie zobaczyli mnie w dwóch diametralnie różnych wcieleniach”. (Obecnie taka sama sytuacja jest w Polsce: obydwie telenowele są aktualnie emitowane przez różne stacje – przyp tłum.). Strategia: futbol był bardzo ważnym wątkiem, więc telenowela miała premierę w samym środku Mundialu w Niemczech (2006).

Los Plateados (2005). W Hiszpanii emitowana przez TVE1 w roku 2005 – konkurowała z telenowelą Pasión de gavilanes. Jak Robin Hood: „Lubię Gabriela, rozbójnika, który okrada bogatych, by dać biednym. Ta rola dała mi dojrzałość, spokój i zabawę”. Kaskaderzy: „Użyłem ich tylko w dwóch scenach, gdyż umiem jeździć konno. Mimo to miałem drobny upadek”.

Amor Real (2003). W Hiszpanii w kwietniu 2005 roku na kanale TVE1 widzowie rozpoczęli oglądanie tej pasjonującej historii miłosnej. Rywalizacja: jego bohater, Adolfo, musiał walczyć o miłość Matilde (Adela Noriega) po jej ślubie z Manuelem (Fernando Colunga). Telenowela kostiumowa: „Bardziej podoba mi się dawna pasja, niż ta z dnia dzisiejszego. Przeżyłbym ją z tą samą intensywnością, co Adolfo”. Remake: jest to adaptacja telenoweli meksykańskiej Bodas de odio z 1983 roku.

Pecados ajenos (2007). Historia: Adrián jest mężczyzną atrakcyjnym i szlachetnym, który cierpi z powodu chorobliwej i nieusprawiedliwionej zazdrości swojej żony, którą w końcu zostawia. Wkrótce znajduje nową miłość w osobie Natalii (Lorena Rojas). Telenowela liczy 167 odcinków. Jest to unowocześniona wersja sztuki Williama Shakespeare’a Romeo i Julia. Ta telenowela jest sławna ze względu na swój zaskakujący finał, który zostawia otwartą furtkę dla nowej historii.

Primer amor… a mil por hora (2001). Wątki: opowiada historię Jovany Luna (Anahí), piętnastolatki, która musi walczyć o swoje szczęście u boku eleganckiego Leóna Baldomero (Kuno Becker), miłości swojego życia. Przeszkody dla pary nie są błahe, gdyż Catalina, jej matka, nie aprobuje związku i Demián Ventura (Mauricio Islas) ma kaprys zdobycia za wszelką cenę pięknej nastolatki. Duże trudności: „Telenowela była jedną z najważniejszych dla mnie, gdyż Demián jest postacią bardzo złożoną, jaką przyszło mi zagrać”.

Amor gitano (1998). Adaptacja telenoweli portorykańskiej La Mujer de Aquella. Protagoniści: Mariana Seoane i Mauricio Islas. Historia opowiada o niemożliwej miłości bogatej hrabianki i biednego Cygana jako tło akcji używając epokę kolonialną Meksyku i społeczności Cyganów przybyłych z Hiszpanii w tamtych czasach.

Preciosa (1998). Opowiada dramat 18-letniej dziewczyny, która jest inwalidką i jej życie toczy się w cyrku, a która marzy, by zostać trapezistką.

Życie prywatne

Adamari López, jedna z jego narzeczonych. W 2001 roku para zerwała ze sobą po prawie rocznym związku. Mówiło się, że ona zostawiła Islasa, ponieważ nie chciał się żenić, jednak wygląda na to, że aktor umawiał się z Paty Villasaną.

Jego rodzina. Ożenił się z piosenkarką wenezuelską Patricią Villasana w dniu 29 listopada 2001 roku, a 3 maja 2002 roku urodziła się ich córka Camila. „Stałem się prawdziwym mężczyzną, kiedy się ożeniłem i urodziła się Camila. To największa nagroda, jaką dało mi życie” – zapewniał. Jednak miłość pary miała już datę swojego końca: po długotrwałej walce prawnej rozwiedli się w 2006 roku.

Skandale. U progu 31-ch urodzin aktor został aresztowany pod zarzutem popełnienia „czynów zabronionych z nieletnią”. José Luis Rodríguez „El Puma” oskarżył go o relacje seksualne z Genésis Rodríguez, swoją córką, z którą Meksykanin dzielił obsadę w Prisionerze. Po aresztowaniu Mauricio musiał zapłacić kaucję w wysokości 7,5 tysiąca dolarów, aby pozostać na wolności. Kilka lat później historia się powtórzyła. Gaby Spanic, jego koleżanka z Prisionery, wyznała, że Islas molestował ją seksualnie w trakcie nagrywania tej telenoweli. Aktorka wniosła oskarżenie.

Źródło: Teleprograma.tvComments

  1. prawdę mówiąc on mi się średnio podoba

  2. ciekawe czy to molestant?fajne były seriale z jego udziałem

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.