„Uwięzione” od stycznia w TVP 1

novela.pl 24 listopada 2017 3

Walka o przetrwanie w więzieniu dla kobiet tematem przewodnim hiszpańskiego serialu „Uwięzione”. Premiera 2 stycznia o godz. 23:05 w TVP 1

„Uwięzione” od stycznia w TVP 1

Obsypany deszczem nagród, niesłusznie kojarzony z „Organge is the new black”, hiszpański serial „Uwięzione” (oryg. Vis a vis) zadebiutuje 2 stycznia na antenie Jedynki. Będzie to polska premiera rozpisanej, jak dotąd, na dwa sezony historii kobiet przebywających w zakładzie karnym. W rolach głównych Maggie Civantos („Telefonistki”), Carlos Hipólito („Ostatni Hiszpanie na Filipinach”), Roberto Enríquez („GranatowyPrawieCzarny”) oraz Najwa Nimri („Metoda”, „Lucía i seks”). Emisja we wtorki ok. godz. 23.

Bohaterką serialu jest młoda naiwna kobieta imieniem Macarena. Zwiedziona przez swojego szefa i kochana, dopuszcza się poważnych przestępstw podatkowych, za które zostaje pociągnięta do odpowiedzialności. W więzieniu dla kobiet, gdzie ma oczekiwać na rozprawę, musi odnaleźć się w zupełnie obcym świecie, stawić czoła szantażom, upokorzeniom i przemocy. W przetrwaniu pomogą jej nowe koleżanki, towarzyszki z celi, oraz gotowa na każde poświęcenie rodzina.

Wyprodukowany przez Globomedia i Fox España serial „Uwięzione” otrzymał liczne nominacje oraz nagrody – m.in. został wybrany najlepszym serialem hiszpańskim na festiwalu w Luchon oraz „odkryciem roku” festiwalu radia i telewizji FesTVal w Vitorii. Był dwukrotnie nominowany do Srebrnych Fotogramów i raz odniósł zwycięstwo. Hiszpańska stacja Antena 3 zleciła produkcję dwóch sezonów. Rok po zakończeniu emisji grupa FOX podjęła decyzję o wznowieniu pracy nad trzecim sezonem. Jego premiera w Hiszpanii planowana jest na kwiecień 2018 roku.

3 komentarze »

 1. marzka 28 listopada 2017 o 18:29 - Reply

  Właśnie warto oglądac?chociaz sam fakt że to hiszpański serial mnie kusi uwielbiam ich seriale. :D

 2. Fan Internado 25 listopada 2017 o 19:15 - Reply

  Zapowiada się ciekawy hiszpański serial na Tvp1 na pewno zerknę na pierwsze odcinki i zobaczymy.

  • Zampivanessa 26 listopada 2017 o 16:27 - Reply

   Nie spodoba Ci sie

Komentarze »

X