Za kulisami serialu „Vis a vis: el oasis”

Aktorki oraz twórcy serialu „Uwięzione” opowiadają o kulisach powstania spin-offu. Jego premiera w Hiszpanii zaplanowana jest na 20 kwietnia.

Dzień premiery „Vis a vis: el oasis” w Hiszpanii zbliża się wielkimi krokami. Hiszpańska telewizja FOX, która zamówiła spin-off serialu „Uwięzione”, podsyca niecierpliwość widzów kolejnymi materiałami wideo. Ostatnio wypuściła nagranie zza kulis przeplatane wypowiedziami Maggie Civantos i Najwy Nimri, odtwórczyń głównych ról, Ivana Escobara, scenarzysty i producenta serialu, oraz Sandry Gallego, reżyserki i współproducentki.

W ostatniej odsłonie serialu zobaczymy jego główne bohaterki z dala od więziennych murów. „Teraz przyjdzie im rozszczelnić kraty w swoim wnętrzu” – zapowiada Escobar. Rozkoszowanie się wolnością okaże się dla Macareny i Zulemy znacznie trudniejsze, niż przypuszczały. Dla podkręcenia adrenaliny zaplanują wielki skok. Scenarzysta serialu porównuje go z patową sytuacją, jaka zdarza się parom, które dla ratowania własnego związku decydują się na dziecko. Więź łącząca obie panie przypomina tę istniejącą w małżeństwie. „Wzajemnie się kochają i krzywdzą. Targają nimi sprzeczne uczucia – miłość i nienawiść” – dodaje.

Jak zmienią się bohaterki? Maggie Civantos musiała wprowadzić do granej przez siebie postaci spokój, którego ostatnio ta nie zaznała. Macarena przejdzie transformację. Wydorośleje. „Miałam stać się przeciwieństwem Zulemy. Ona jest wybuchowa, ja miałam być stabilna i wyciszona” – wspomina aktorka. Najwa Nimri opisuje swoją postać jako wulkan energii i przyznaje, że wcielenie się w nią kosztowało ją wiele pracy. „Moja rola okazała się niełatwa do zagrania. Była wyczerpująca fizycznie i psychicznie. W każdym jej ruchu widać znamiona przemocy” – komentuje. Obie bohaterki nie tylko uzupełniają się wzajemnie, ale także żyją w symbiozie. Aby działać Zulema potrzebuje cierpliwości i dobroci Macareny. Czy oznacza, że także Zulema przejdzie na dobrą stronę? Najwa szybko ucięła spekulacje: „Powiedziałam scenarzystom, że nie chcę odkupienia. Trzymajmy się raz obranej ścieżki”.Comments

  1. Historia jaka jest prezentowana w serialu ,,Vis a Vis,, jest bardzo zbliżona do realnego życia. Twórcy zadbali o to żeby serial nie był nudny tylko dawał napięcie od samego początku każdy odcinek wciąga. Widz oglądając chce więcej i więcej mogę powiedzieć że tak było w moim przypadku każdy odcinek wciągnął mnie i obejżałem 5 sezonów w jeden weekend. Serial ukazuje codzienne życie więźniarek w zakładzie karnym, przemianę nieszkodliwego człowieka, niezdolnego do wyrządzenia jakiej kolwiek krzywdy. Gdy pójdziemy do takiego miejsca to włącza nam się instynkt przetrwania robimy wszystko aby przetrwać. W serialu więźniarki kierują się zdradami i zemstami a także sojuszami, a robią to żeby przetrwać. Polecam ten serial każdemu kto myśli że więzienie to raj. Chociaż to jest nieanglojęzyczna produkcja warto obejrzeć a myślę że wam się spodoba .
    Polecam Krystian Żurawski

    1. Również polecam

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.