Czas zemsty, czas miłości

Portugalska telenowela „Czas zemsty, czas miłości” (Ouro verde). W rolach głównych Diogo Morgado, Joana de Verona, Luís Esparteiro, Ana Sofia Martins i Sílvia Pfeifer.

Tytuł oryginalny: Ouro verde
Kraj i rok produkcji: Portugalia, 2017
Liczba odcinków: 110
Data premiery: 8 stycznia 2017 (świat)

Scenariusz: Maria João Costa
Reżyseria: Hugo de Sousa
Producent: Hugo de Sousa, Joel Monteiro, Nuno Franco, Paulo Brito
Obsada: Diogo Morgado, Joana de Verona, Luís Esparteiro, Ana Sofia Martins, Sílvia Pfeifer i inni

Zé Maria, syn dyrektora finansowego potężnej firmy, poznaje Bię. Nie podejrzewa, że to córka portugalskiego bankiera, wroga jego rodziny. Tego samego dnia cała rodzina chłopaka umiera z rąk mordercy. Główny bohater cudem pozostaje przy życiu dzięki przypadkowej obecności Bii. Spędzają razem kilka dni i zakochują się w sobie szaleńczo. Żeby uciec przed mordercą swojej rodziny, Zé Maria z bólem w sercu wyrusza do Rio de Janeiro, pozostawiając swoją miłość w Brazylii. Oboje cierpią z powodu rozłąki. Z czasem tracą kontakt i każde z nich zaczyna życie od nowa.

Po piętnastu latach Ze Maria wraca, aby pomścić śmierci rodziny. Jorde Monforte – to jego nowa tożsamość. Jest teraz bogatym właścicielem ziemskim. Bia natomiast obecnie działa na rzecz ochrony środowiska. Razem z ekipą demonstrantów walczy przeciwko emisji metanu wytwarzanego w gospodarstwie, nie wiedząc, że to jest farma Zé Maria. Przypadkowe spotkanie przywraca wspomnienia… (TVN)Comments

  1. Wielka szkoda, że serial nie został wyemitowany w całości. Przepiękne portugalskie i brazylijskie widoki plus ciekawy scenariusz daje przepis na sukces. Nie pojmuję, dlaczego puszcza się kino niskich lotów, gdy ma się takie opcje. Z telewizora nie korzystam, ale platformy streamingowe też niewiele oferują poza przemocą, gołą dupą i ogólnym złem….

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.