Marina Reverte pracuje jako zarządca hotelu. Pewnego dnia zostaje zwolniona po tym, jak wcześniej oskarża ważnego biznesmena, Ernesto Contrerasa, o molestowanie seksualne jednej z pracownic. Oskarżony biznesmen poprzysięga zemstę.

Jakby tego było mało dziewczyna dowiaduje się, że jej matka, Beatriz Reverte, jest poważnie chora. Kobieta musi odpoczywać, unikać stresów i wskazana byłaby dla niej zmiana miejsca zamieszkania.

W tym samym czasie w miasteczku Nuestra Señora del Mar, Damián Fabré, młody i przystojny właściciel łodzi rybackiej „Burza” współpracuje z fabryką wyrobów rybnych „Neptun”.

Esthercita Salazar, córka prezydenta miasteczka, jest obsesyjnie zakochana w kapitanie, który zdaje się być obojętny na jej kokieterię. Do czasu… w końcu dziewczynie udaje się uwieść obiekt swoich westchnień.

Pewnego dnia Mercedes Artigas, elegancka i tajemnicza kobieta, oferuje Marinie posadę zarządcy ekonomicznego i finansowego w „Neptunie”. Bezrobotna dziewczyna natychmiast przyjmuje propozycję pracy, zwłaszcza, że dzięki niej będzie mogła wyjechać z chorą matką do małego miasteczka. Tak pewnego dnia Marina przybywa do Nuestra Señora del Mar, gdzie poznaje Damiána.

W rzeczywistości Marina jest córką biologiczną Mercedes i Fulgencio Salazary, który po narodzinach wykradł jej jedną z dziewczynek, Magdalenę. Z biegiem czasu Mercedes zdobyła potężną fortunę, a wraz z nią szacunek wielu ludzi, które od lat pomagały jej stawiać czoła wrogom. Od tego czasu głównym celem kobiety jest odnalezienie i odzyskanie córek, ale, żeby to osiągnąć musiała przybrać nową tożsamość, „La Reina de la Noche”, które pomogło jej uratować życie wielu młodych dziewczyn.

Pierwsze spotkanie Mariny i Damiána nie należy do najprzyjemniejszych. Dziewczyna traktuje go z wyższością, jak każdego pracownika. Kiedy kapitan ucieka się do utarcia nosa dziewczynie, wściekła chce zerwać współpracę z Fabré. Zaskoczona dowiaduje się od administratora fabryki, Olinto, że kontrakt z kapitanem „Burzy” nie podlega dyskusji.

W miasteczku Marina spotyka Hernán Saldaña, kolegę ze szkoły, który teraz jest liczącym się biznesmenem. Dziewczyna nie ma pojęcia, że były kolega z klasy wyśledził ją i przyjechał z Hiszpanii specjalnie za nią. Nieoficjalnie Hernán jest mafioso i zajmuje się handlem żywym towarem. Najczęściej dziewczyny zmuszane są do prostytucji. Jego wspólnikiem jest Fulgencio Salazara. Gotowy na wszystko, żeby zdobyć miłość Mariny, Saldaña zleca zniszczenie barki i fabryki, która daje pracę Fabré.

Marina i Damián muszą zawrzeć pakt, aby ratować swoje źródła utrzymania. Wspólny cel zbliża ich do siebie i niebawem odkrywają, że nie są sobie obojętni…

Materiały novela.pl

Tytuł oryginalny: La Tempestad
Kraj i rok produkcji: Meksyk, 2013
Liczba odcinków: 122
Data premiery: 20 października 2014 (świat)

Scenariusz: Humberto “Kiko” Olivieri, Liliana Abud
Reżyseria: Mónica Miguel, Eric Morales
Producent: Salvador Mejía Alejandre
Obsada: Ximena Navarrete (Marina/Magdalena), William Levy (Damián), Iván Sánchez (Hernán), Daniela Romo (Mercedes), María Sorté (Beatriz), Manuel Ojeda (Ernesto), César Évora (Fulgencio), Laura Carimine (Esthercita), Nora Salinas (Rebeca) i inni

Temat przewodni: Alejandro Fernández & Christina Aguilera – Hoy tengo ganas de ti

[tabs tab1=”Zwiastun” tab2=”Galeria”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]
[/tabs]


22 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.