“Stare grzechy mają długie cienie” od 25 grudnia w kinach

Hiszpański thriller w reżyserii Alberta Rodrígueza pt. “Stare grzechy mają długie cienie” (oryg. “La isla mínima”) w kinach od 25 grudnia.

Dziesięć nagród Goya, dwie Srebrne Muszle na festiwalu w San Sebastian, Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszego filmu – to tylko niektóre wyróżnienia, jakie zdobył obraz Alberta Rodrígueza pt. “Stare grzechy mają długie cienie”, który 25 grudnia wejdzie do polskich kin.

Akcja filmu “Stare grzechy mają długie cienie” toczy się na południu Hiszpanii. Bohaterami filmu są dwaj detektywi, Juan i Pedro, którzy badają sprawę brutalnych zabójstw młodych kobiet. Na pozór wszystko ich dzieli, zarówno poglądy polityczne, podejście do pracy, jak i skrajnie różne charaktery. Do tego śledztwo, które prowadzą, z każdym dniem coraz bardziej się komplikuje. Staje się dla nich jasne, że aby rozwiązać sprawę, muszą znaleźć porozumienie.

W rolach głównych zobaczymy Raúla Arévalo, znanego z filmu Pedro Almodóvara pt. “Przelotni kochankowie”, oraz nagrodzonego Srebrną Muszlą na festiwalu w San Sebastian, Javier Gutiérrez. Ten drugi wciela się w postać Juana, niedowiarka, który pracował pod rządami poprzedniego ustroju i nie wierzy w to, że zmiany doprowadzą do powstania nowego, demokratycznego porządku. “Jest porywczy, tchórzliwy, gniewny, ale przede wszystkim samotny. To piękna postać” – mówi o Juanie jego odtwórca. Raúl Arévalo gra Pedra. Jego postać jest inspirowana prawdziwym komisarzem, wyrzuconym z pracy za napisanie listu do gazety. “Jest powiewem demokracji, typem człowieka szukającego aktywnego uczestnictwa w przemianie kraju, który napotyka przeszkody ze strony rządu” – mówi o Pedro reżyser filmu, Alberto Rodríguez.

Konflikt, jaki od początku wywiązuje się między dwójką bohaterów, rzutuje na prowadzone przez nich śledztwo. Gdy udaje im się nawiązać nić porozumienia, pojawiają się też nowe pomysły na rozwiązanie zagadki brutalnych morderstw. W thrillerze “Stare grzechy mają długie cienie” widać też jak trudno jest nawiązać dialog z kimś, kto reprezentuje kompletnie inne poglądy. Jest to wymagające, ale nie niemożliwe.

Materiały Aurora Films

[tabs tab1=”Stare grzechy mają długie cienie – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab][/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.