Film telewizyjny "Piękna i Bestia" 15 kwietnia w TVP 2 | novela.pl

Film telewizyjny “Piękna i Bestia” 15 kwietnia w TVP 2

novela.pl 15 kwietnia 2017 4

Wolna adaptacja baśni “Piękna i Bestia” z Blancą Suárez i Alessandrem Preziosim na antenie Dwójki 15 kwietnia o godz. 20:05.

Film telewizyjny “Piękna i Bestia” 15 kwietnia w TVP 2

W sobotę 15 kwietnia Dwójka przypomni włosko-hiszpańską produkcję opartą na motywach znanej baśni. Film telewizyjny “Piękna i bestia” (emitowany wcześniej jako miniserial) opowiada o młodym księciu imieniem León DalVille ze zdeformowaną twarzą, który więzi w swoim pałacu córkę handlarza i zmusza do służebnej pracy w ramach spłaty zaciągniętego długu. W rolach głównych Blanca Suárez (“Skóra w której żyję”, seriale “Internat” i “Statek”) oraz Alessandro Preziosi (serial “Elisa z Rivombrosy”).

XVIII-wieczna Francja. Po tragicznej śmierci swej pięknej żony książę Leon DalVille próbuje okrucieństwem i cynizmem zagłuszyć rozpacz i wyrzuty sumienia. Wieści o nieobliczalnym wielmoży trwożą całą okolicę. Kiedy Maurice Dubois, kapitan i właściciel statku handlowego popada w długi u księcia, sam doświadcza jego bezwzględności: Leon żąda, by do czasu spłacenia długu kapitan oddał mu na służbę jedną ze swoich córek. Młodsza, śliczna i szlachetna Bella, chcąc pomóc ukochanemu ojcu, z własnej woli udaje się do zamku. Dzielnie znosi szykany księcia i pracę ponad siły, zyskując tym sympatię otoczenia.

W zamku mieszka również wuj Leona, hrabia Armand DalVille i jego córka Helene, która od dawna kocha się w księciu i pragnie go poślubić. Ten jednak nie odwzajemnia jej uczucia. Kobieta proponuje zakład: jeśli w ciągu trzech tygodni Leon uwiedzie dumną i czystą Bellę, ona przyjmie oświadczyny starego barona Morcerfa. Jeśli jednak dziewczyna zdoła mu się oprzeć, Leon ożeni się z Helene. Książę przyjmuje zakład i zaczyna zabiegać o względy ślicznej Belli. Ta początkowo traktuje go bardzo nieufnie, ale z czasem jej serce zaczyna żywiej bić na jego widok…

Opracowano w oparciu o materiały TVP.

4 komentarze »

 1. ggosia 6 stycznia 2017 o 15:15 - Reply

  Gdzie ten film? Czekałam, włączyłam i nie ma! TVP sobie żarty robi? Mało śmieszne… Mam nadzieję, że wyjaśnią dlaczego jest jakiś western zamiast tego.

 2. zzzz20 6 stycznia 2017 o 14:48 - Reply

  No i nie ma :( pytam dlaczego?

 3. julia 4 stycznia 2017 o 12:49 - Reply

  Ok

 4. ANA 4 stycznia 2017 o 10:38 - Reply

  Novelo.pl czy zamierzacie zrobić podsumowanie telenowel tak jak w tamtym roku?

Komentarze »


X