W sobotę 15 kwietnia Dwójka przypomni włosko-hiszpańską produkcję opartą na motywach znanej baśni. Film telewizyjny “Piękna i bestia” (emitowany wcześniej jako miniserial) opowiada o młodym księciu imieniem León DalVille ze zdeformowaną twarzą, który więzi w swoim pałacu córkę handlarza i zmusza do służebnej pracy w ramach spłaty zaciągniętego długu. W rolach głównych Blanca Suárez (“Skóra w której żyję”, seriale “Internat” i “Statek”) oraz Alessandro Preziosi (serial “Elisa z Rivombrosy”).

XVIII-wieczna Francja. Po tragicznej śmierci swej pięknej żony książę Leon DalVille próbuje okrucieństwem i cynizmem zagłuszyć rozpacz i wyrzuty sumienia. Wieści o nieobliczalnym wielmoży trwożą całą okolicę. Kiedy Maurice Dubois, kapitan i właściciel statku handlowego popada w długi u księcia, sam doświadcza jego bezwzględności: Leon żąda, by do czasu spłacenia długu kapitan oddał mu na służbę jedną ze swoich córek. Młodsza, śliczna i szlachetna Bella, chcąc pomóc ukochanemu ojcu, z własnej woli udaje się do zamku. Dzielnie znosi szykany księcia i pracę ponad siły, zyskując tym sympatię otoczenia.

W zamku mieszka również wuj Leona, hrabia Armand DalVille i jego córka Helene, która od dawna kocha się w księciu i pragnie go poślubić. Ten jednak nie odwzajemnia jej uczucia. Kobieta proponuje zakład: jeśli w ciągu trzech tygodni Leon uwiedzie dumną i czystą Bellę, ona przyjmie oświadczyny starego barona Morcerfa. Jeśli jednak dziewczyna zdoła mu się oprzeć, Leon ożeni się z Helene. Książę przyjmuje zakład i zaczyna zabiegać o względy ślicznej Belli. Ta początkowo traktuje go bardzo nieufnie, ale z czasem jej serce zaczyna żywiej bić na jego widok…

Opracowano w oparciu o materiały TVP.

[tabs tab1=”Piękna i Bestia – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


4 KOMENTARZE

  1. Gdzie ten film? Czekałam, włączyłam i nie ma! TVP sobie żarty robi? Mało śmieszne… Mam nadzieję, że wyjaśnią dlaczego jest jakiś western zamiast tego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.