"Susano, zabijasz mnie" od 7 lipca w Cinemax 2 i HBO GO | novela.pl

“Susano, zabijasz mnie” od 7 lipca w Cinemax 2 i HBO GO

novela.pl 7 lipca 2018 0

Meksykański komediodramat z udziałem Gaela Garcíi Bernala i Veróniki Echegui “Susano, zabijasz mnie” premierowo 7 lipca o godz. 20.30 w Cinemax 2 oraz w HBO

“Susano, zabijasz mnie” od 7 lipca w Cinemax 2 i HBO GO

Skomplikowana dynamika związków damsko-męskich ubrana w komedię. Po meksykańsku. Film “Susano, zabijasz mnie” (oryg. Me estás matando Susana) skupia się na relacji między egocentrycznym mężczyzną a duszącą się w ich małżeństwie kobietą. Mocno jest też osadzony w południowoamerykańskiej kulturze macho. Odtwórcami głównych ról są laureat Złotego Globu Gael García Bernal (“Dzienniki motocyklowe”) oraz trzykrotnie nominowana do nagrody Goya Verónica Echegui (“W sześciu punktach o Emmie”). Obok nich występują m.in. Ashley Hinshaw (“LOL”) oraz Björn Hlynur Haraldsson (“Państwo w państwie”). Reżyserem produkcji, która zdobyła cztery nagrody na The Festival Pantalla de Cristal, był Roberto Sneider (producent “Fridy”).

Eligio jest uwielbiającym dobrą zabawę meksykańskim aktorem, który pewnego dnia odkrywa, że jego żona Susana postanowiła go opuścić. Zaskoczony próbuje zrozumieć, co się stało. Za wszelką cenę stara się odnaleźć ukochaną. Kilka miesięcy później odkrywa, że Susana przebywa w Iowa w USA na warsztacie pisarskim. Eligio postanawia opuścić rodzinny Meksyk, aby spotkać się z żoną. Jego początki w Stanach nie są łatwe. Co gorsza, mężczyzna odkrywa, że jego wybranka serca związała się z poetą o imieniu Slawomir.

Materiały Cinemax

Komentarze »


X