Emmy rozdane!

Wczoraj wieczorem odbyło się 41-wsze rozdanie międzynarodowych Oscarów telewizyjnych – Emmy International Award 2013. Uznawana za królową brazylijskiego teatru, Fernanda Montenegro

Wczoraj wieczorem odbyło się 41-wsze rozdanie międzynarodowych Oscarów telewizyjnych – Emmy International Award 2013.

Uznawana za królową brazylijskiego teatru, Fernanda Montenegro zwyciężyła w kategorii Najlepsza Aktorka. Gwiazda jest znana polskim widzom z takich filmów jak “Dworzec Nadziei” (za tę rolę otrzymała nominację do Oscarów), “Dom z Piasku”, “Testament Psa”, czy “Miłość w Czasach Zarazy”. Swoją najnowszą statuetkę diva zdobyła za rolę w serialu “Doce de Mãe“, gdzie zagrała panią Picucha.

– Jestem bardzo wzruszona. Do tej pory jestem zdenerwowana. Nie spodziewałam się tej nagrody. Chciałabym podziękować telewizji Globo oraz Casa de Cinema de Porto Alegre, Jorge Furtado i całej ekipie. Dużo pracowaliśmy, z wielką miłością i oddaniem. Ta nagroda to własność wszystkich, którzy oddali się tej pracy. Jestem bardzo szczęśliwa, bardziej już nie potrafię. 

W kategorii “Najlepsza Telenowela” statuetkę zdobyła brazylijska produkcja – “Lado a Lado“, które konkurowało z innym hitem telewizji Globo – “Avenida Brasil“, która było faworytem do tej nagrody.

– Jestem podwójnie szczęśliwy z tego wyróżnienia. “Lado a Lado” to bardzo brazylijska telenowela. W tle naszej historii miłosnej chcieliśmy ukazać fakty i zdefiniować pochodzenie kultury brazylijskiej, takiej jak samba, karnawał, popularność piłki nożnej, wierzenia afrykańskie i początek faweli. Ta nagroda jest nie tylko hołdem dla telenoweli, ale także dla lokalnej historii, która poruszyła jury. To bardzo wiele. – tymi słowami podziękował João Ximenes Braga, autor telenoweli.

– Powieść omawia tematy, które nadal są w Brazylii kontrowersyjne i skomplikowane, takie jak dyskryminacja rasowa, filary kultury patriarchalnej, które wciąż są obecne w naszym społeczeństwie. Uznanie takiego kalibru jest dla nas bardzo emocjonujące i całkowicie satysfakcjonujące. Jesteśmy przeszczęśliwi. – tak nagrodę podsumowała druga autorka historii Claudia Lage.

To kolejna po “Drodze do Indii” i “O Astro” Emmy International Award w kategorii najlepsza telenowela dla brazylijskiej stacji Globo. W 2011 roku, nagrodę odebrała portugalska telenowela  Laços de Sangue, której Globo było koproducentem.

[tabs tab1=”Najlepsza Aktorka” tab2=”Najlepsza Telenowela”]
[tab id=1]

[/tab]

[tab id=2]

[/tab]

[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.