Informacje o zakupach prowadzonych przez polskie telewizje często docierają zza oceanu. Tak jest i tym razem. Brazylijski tygodnik TV Brasil zamieścił w ostatnim numerze z 13 stycznia artykuł dotyczący sukcesów sprzedaży rodzimych produkcji wytwórni Globo za granicę. Jeśli wierzyć tym informacjom, Telewizja Polsat nabyła prawa do emisji nagrodzonej Emmy telenoweli pt. “Império” oraz 13-odcinkowego serialu Glórii Perez pt. “Dupla identidade”, nakręconego w 4K.

Zainteresowanie telenowelą “Império” okazało ponad 50 państw z całego świata. Oprócz Polski, zabiegały o nią m.in. Bułgaria, Chorwacja, Francja, Grecja, Hiszpania, Ruminia i Węgry. Licząca 170 odcinków produkcja Globo, zrealizowana według scenariusza Aguinalda Silvy i reżyserii Rogério Gomesa, osiągała bardzo wysokie wyniki oglądalności podczas premierowej emisji w Brazylii. Historię José Alfreda (grany przez Alexandre Nero), skromnego człowieka, który dorobił się fortuny na nielegalnym handlu diamantami, śledziło średnio ok. 45 milionów widzów (59% SHR, źródło Ibope).

Serial “Dupla identidade” przyciągnął uwagę telewizji z 35 państw i został sprzedany z powodzeniem także do Angoli, Austrii, Francji i Włoszech. To opowieść o seryjnym zabójcy imieniem Eduardo (Bruno Gagliasso), którego zaprzyjaźniony senator znajduje bezpieczną posadę w szeregach policji, by mógł bawić się w kotka i myszkę ze swoimi tropicielami, szefem policji Diasem (Marcello Novaes) i psychologiem Verą (Luana Piovani).

[tabs tab1=”Império – Zwiastun” tab2=”Dupla identidade – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]
[/tabs]


22 KOMENTARZE

      • Nie rozumiem. Przecież Globo ma najlepsze seriale nagradzane międzynarodowymi nagrodami, zresztą podobnie Telemundo czego nie można powiedzieć o Televisa, oni kręcą w kółko to samo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.