Zdjęcia do dwudziestego w karierze filmu Pedro Almodóvara trwają w najlepsze. Od ośmiu tygodni hiszpański reżyser, razem z ekipą El deseo (wytwórni założonej przez braci Almodóvarów), przemierzają Półwysep, dogrywając kolejne sceny do „Silencio”. Tymczasem na ulicach można spotkać już pierwszy plakat zwiastujący produkcję, a na nim jego protagonistki Adriana Ugarte i Emma Suárez. Obie aktorki wcielają się w tę samą postać, Julietę, której historia rozpoczyna się w połowie lat osiemdziesiątych, a kończy w teraźniejszości.

Po pięćdziesięciu dwóch od pierwszego klapsa na planie filmu (tradycyjnie uwiecznionego fotografią) Almodóvar zamieścił na swojej stronie nowy wpis, zredagowany w trakcie podróży po Pirenejach. Zdradza w nim, iż prace nad „Silencio” przekroczyły już półmetek, powstały sceny „zmiany warty” przez aktorki Ugarte i Suárez, które stanowią blok sekwencji bardzo ważnych dla treści całego filmu. „To sceny konfrontacji pomiędzy Emmą Suárez i podżegaczką Nathalie Poza, nakręcone w opuszczonym domu z naturalnym balkonem, zwróconym prosto na szczyt Peña Montañesa” – wyjaśnił reżyser. Nie brakuje także narzekania na „nieludzki skwar”, jaki panował w aragońskiej mieścinie Fanlo. „Po powrocie sam już nie wiem, czy Pirneje nie były jedynie delirium wywołanym nieznośnym upałem. Moje włosy płoną” – czytamy na koniec wpisu.

O dacie premiery „Silencio” jeszcze się nie mówi. Często nadmienia się natomiast o aktorach, którzy pojawiają się w filmie. My także nie będziemy się wyłamywać. Obsadę uzupełniają: Inma Cuesta, Michelle Jenner i Daniel Grao, Pilar Castro, Darío Grandinetti, Susi Sánchez, Joaquín Notario i Blanca Parésj, a także wierna i niewierna przyjaciółka Almodóvara Rossy de Palma.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.