Rusza serial o przygodach kapitana Alatriste

Bohater serii tomików obłożonych żółtą okładką ze szkicami na froncie pióra Arturo Pereza-Reverte zagości na szklanych ekranach mieszkańców Półwyspu. 7

Bohater serii tomików obłożonych żółtą okładką ze szkicami na froncie pióra Arturo Pereza-Reverte zagości na szklanych ekranach mieszkańców Półwyspu. 7 stycznia telewizja Telecinco wyemituje pierwszy z trzynastu odcinków serialu “Las aventuras del capitán Alatriste” (tłum. Przygody kapitana Alatriste). W tytułową rolę wcielił się aktor Aitor Luna.

Producent serialu José Manuel Lorenzo zapewnił, że autor przygód kapitana, Pérez-Reverte, zapoznał się i zaakceptował każdy ze scenariuszy. “Arturo postawił tylko dwa warunki: produkcja miała nie odbiegać od oryginału oraz prawo sprzeciwu w doborze aktora, który zagra głównego bohatera” – wyjaśnił. Z prawa nie skorzystał. Kojarzony z roli Montoi w serialu “Paco i jego ludzie” Aitor Luna od razu spodobał się pisarzowi. “Jest godzien nosić imię Alatriste. Są podobni do siebie także fizycznie, przez co i mnie, jako autorowi, trudno jest wyobrazić sobie kogoś o innych rysach i manierach” – napisał Reverte w liście związanym z premierą serialu.

Akcja serialu rozgrywa się w trzech miastach (w Madrycie, Paryżu i Watykanie), rozsianych po trzech różnych krajach, lecz zdjęcia do niego nie powstały w żadnym z nich. Cała ekipa wyemigrowała do Budapesztu, gdzie na obszarze 6 tysięcy metrów kwadratowych zbudowano odpowiednią scenerię. I chociaż teraz studio świeci pustkami, producenci serialu nie wykluczają wznowienie pracy nad drugim sezonem, jeśli słupki oglądalności oraz sprzedaż będą zadowalające. Grupa Mediaset podjęła odpowiednie kroki, aby przygotować serial pod gusta zarówno rodzimej publiczności, jak i zagranicznej. W tym celu przygotowano dwie wersje “Alatriste”.

W serialu oprócz Aitora Luny zagrała Ukrainka Natasha Yarovenko (“Noc w Rzymie”), Lucía Jiménez (“Klub samobójców) oraz Miguel Hermoso, Filippo Sbalchiero, Gary Piquer, Daniel Alonso Santos, Patricia Vico, Luis Callejo i William Miller. Polecamy obejrzeć zwiastun zamieszczony poniżej.

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Comments

  1. Super! Bardzo ciekawa postać, chętnie sobie na to looknę. Można to skądś już pobrać?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.