18. Festiwal w Maladze: Nauka jazdy z Isabel Coixet

Hiszpańska reżyser Isabel Coixet będzie jednym z gości 18. Festiwalu w Maladze. Powodem wizyty jest premiera jej nowego filmu “Learning

Hiszpańska reżyser Isabel Coixet będzie jednym z gości 18. Festiwalu w Maladze. Powodem wizyty jest premiera jej nowego filmu “Learning to drive” według scenariusza Sarah Kernochan z Benem Kingsleyem, Patricią Clarkson i Grace Gummer. Bohaterką obrazu jest Wendy, pisarka z Manhattanu, w trakcie rozwodu, która wpada na pomysł zrobienia prawa jazdy. Aby nauczyczyć się jedzić bierze lekcje u Darwana, uchodźcy, pracującego jako taksówkarz i instruktor.

“Learning to drive” to nie jedyna nowość, o której informują organizatorzy festiwalu. W sekcji oficjalnej znalazła się napisana i wyreżyserowana przez Antonio Hernándeza opowieść o samotnym Amerykanie pracującym w Hiszpanii – “Matar el tiempo”.

Kadr z filmu "Matar el tiempo. Na zdjęciu Aitor Luna i Yon González. (fot. Festival de Málaga)
Kadr z filmu “Matar el tiempo. Na zdjęciu Aitor Luna i Yon González. (fot. Festival de Málaga)

Robert H. Walton (Ben Temple) jest audytorem banku, zatrudnionym dla nowojorskiej firmy. Jego życie spowija rutyna, a jedyną metodą na złagodzenie rozłąki z bliskimi jest kamera internetowa. Również w Internecie bohater poznaje piękną kobietę o imieniu Sara (Esther Mendez), która pomaga mu odnaleźć to, o czym dawno zapomniał. Kiedy w końcu mają się spotkać po raz pierwszy i omawiają szczegóły tego momentu, do mieszkania Sary włamują się dwaj trzydziestoletni mężczyźni, bracia Boris (Yon González) i Diego (Aitor Luna), z żądaniem wydania syna w ramach spłaty długu dla mafii. Robert staje się niewidzialnym świadkiem wydarzeń, jakie następują po tym jak Sara odmawia współpracy. Staje przed wyborem zaryzykowana własnego życia lub zignorowania sytuacji, skazując życie tej, która przywróciła sens jego życia.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.